ПЦУ покарала священика за скандальний пост про секс і аборти

09.06.2021, 11:46
Культура
ПЦУ покарала священика за скандальний пост про секс і аборти - фото 1
Православна Церква України на два місяці відсторонила від Богослужінь і на три місяці заборонила публічну діяльність в соцмережах священику Олександру Дедюхіну.

Про це повідомляє ВВС.

Минулого тижня він втрапив у скандал через пост про аборти і відповідальність жінок за секс - в публікації він вжив зворот "Сучка не схоче - кобель не скоче".

Пізніше він відредагував цей пост і прибрав звідти скандальне висловлювання.

Вже тоді представники ПЦУ засудили поведінку Дедюхіна, назвавши його заяви неприпустимими, але тепер Православна Церква затвердила для нього офіційне покарання у вигляді тимчасового відсторонення від Богослужінь і заборони на публічну діяльність в соцмережах.
В ПЦУ розповіли, що Дедюхіна й раніше закликали бути обережнішим у висловлюваннях, але він на ці прохання не реагував.

"Протоєрей Олександр Дедюхін у своїх публічних дописах, на жаль, неодноразово вживав некоректні, а інколи неприпустимі для священнослужителя висловлювання", - йдеться в заяві ПЦУ.

"Темі його блогерської діяльності було присвячене одне із попередніх засідань Єпархіальної ради, під час якого перед ним було поставлено ряд вимог щодо зміни риторики в його дописах на Facebook. Однак ним належних висновків так і не було зроблено, а стилістика дописів не зазнала належних змін", - додали там.

Там кажуть, що проаналізували низку його дописів, зроблених цього року, і виявили, що в цих публікаціях "фігурують висловлювання, які принижують людську гідність, розпалюють ворожнечу в суспільстві на політичному ґрунті, суперечать фундаментальним принципам християнської моралі... і завдають шкоди авторитету Православної Церкви України".

Проводити Богослужіння Дедюхін, згідно з рішенням ПЦУ, не зможе до 19 серпня, публікувати дописи в соцмережах - до 6 вересня.

У Церкві також поставили перед священиком вимогу - після 6 вересня діяти своєму блозі "виключно в межах норм християнської моралі та пастирської етики".

Також Дедюхіну порекомендували упродовж найближчих місяців "обміркувати свою позицію щодо вибору - залишитися священнослужителем Православної Церкви [...] чи обрати шлях світського політика та блогера".

В разі невиконання ним рішення ПЦУ, в церкві пригрозили йому суворішим покаранням.

Як пислала РІСУ, в ПЦУ прокоментували допис священика про аборти, який збурив соцмережу.

За словами речника ПЦУ архиєпископа Євстрїія, о. Олександр Дедюхін некоректно висловлюється у соцмережах. Йому багато разів давалися настанови, що треба бути стриманим.

Також речник ПЦУ підтвердив, що Церква дійсно засуджує аборти і не може змінити свою позицію.

"Дитина, яка зачинається — це абсолютно нове людське життя. І Конституція гарантує право на життя. У який момент плід стає людиною? Чому жінка, яка своє новонароджене дитя викидає у сміттєвий бак, має кримінальну відповідальність, а жінка, яка це зробила на кілька місяців раніше, стверджує, що "моє тіло, моє діло", — сказав архиєпископ Євстратій.