ПЦУ сьогодні відзначає пʼяту річницю Обʼєднавчого Собору

ПЦУ сьогодні відзначає пʼяту річницю Обʼєднавчого Собору - фото 1
Сьогодні, 15 грудня, виповнюється п’ять років від проведення Об‘єднавчого Собору, на якому постала Православна Церква України.

"Наша Церква хоча формально і є плодом праці Об’єднавчого Собору 15 грудня 2018 р., однак вона виникла не на ньому, а має своє глибоке коріння та історичну і канонічну тяглість. Вона бере початок від апостольського часу, розвивалася впродовж періоду княжої та козацької українських держав, існувала в часи імперського та комуністичного правління, досягнувши свого утвердження, як єдина і автокефальна Помісна Церква вже у відновленій незалежній Україні", - зазначають у ПЦУ.

У ПЦУ наголошують, що з канонічної точки зору період розділення українського православ’я завершився у 2018 році завдяки рішенням Вселенського Патріархату та Об’єднавчому Собору, підсумком чого стало отримання Томосу про автокефалію.

"З того часу Православна Церква України – єдина канонічно сформована православна юрисдикція в Україні".

15 грудня 2018 року у Києві відбувся Об’єднавчий Собор, на якому його учасники створили Православну Церкву України та обрали Предстоятеля Епіфанія (Думенка).

Було зареєстровано 200 делегатів від УПЦ КП, УАПЦ, УПЦ МП і Вселенського Патріархату, 64 з яких перебували в єпископському сані (УПЦ КП – 43; УАПЦ – 15; Вселенський Патріархат – 4; УМЦ МП – 2, два архиєреї УПЦ МП: митрополит Переяслав-Хмельницький Олександр (Драбинко) та митрополит Вінницький Симеон (Шостацький)).

На площі перед храмом зібралися десятки тисяч людей для молитви за успішне проведення Собору.

Зібрання проходило за зачиненими дверима. Окрім українських єрархів, на Соборі були присутні чотири представники Константинопольського Патріархату: один з найвпливовіших єрархів, неформальний куратор українського питання, митрополит Галльський Еммануїл, екзархи Патріарха - етнічні українці митрополит Даниїл та архиєпископ Іларіон, а також митрополит Андріанопольський Амфілохій.

У президії також сиділи архиєреї трьох Українських Церков: від УПЦ Московського Патріархату - митрополит Симеон, від УАПЦ - її голова митрополит Макарій і від Київського Патріархату - його предстоятель Філарет.