ПЦУ в Харкові та в Одесі ініціювала відкриття меморіалу та «Стіни пам’яті» загиблим Героям російсько-української війни

ПЦУ в Харкові та в Одесі ініціювала відкриття меморіалу та «Стіни пам’яті» загиблим Героям російсько-української війни - фото 1
Мармурові плити з іменами Героїв встановлено в обласному центрі на території храму Святого Іоанна Богослова Православної Церкви України.

Аби вшанувати пам’ять українських воїнів до храму Святого Іоанна Богослова прийшли рідні загиблих, військові, ветерани АТО/ООС, військові ліцеїсти, пластуни й усі небайдужі.

Про це інформує сайт АрміяInform.

ПЦУ в Харкові та в Одесі ініціювала відкриття меморіалу та «Стіни пам’яті» загиблим Героям російсько-української війни - фото 60204

 

В освяченні меморіалу взяли участь єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, голова Синодального управління військового духовенства та митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, а також військові капелани частин Чугуївського гарнізону.

"Це вже четвертий наш військово-патріотичний проєкт, що ми успішно реалізували на Харківщині. Незабаром у центрі Харкова біля скверу «Вічний вогонь» відкриємо Алею Слави з іменами й фото військових — наших земляків, життя яких згасло на Донбасі. Але й на цьому не зупинимося. Наша мета в тім, щоб українці пам’ятали найкращих захисників і розуміли ціну миру", - розповідає голова ГО «Всеукраїнського об’єднання рідних, зниклих безвісти та загиблих захисників України» Марина Полякова.

А в Одесі біля кафедрального собору Різдва Христового відкрили «Стіну пам’яті» загиблим учасників АТО/ООС.

ПЦУ в Харкові та в Одесі ініціювала відкриття меморіалу та «Стіни пам’яті» загиблим Героям російсько-української війни - фото 60201

 

Реалізувати унікальний проєкт вшанування пам’яті воїнів, які поклали своє життя за нашу Батьківщину, вдалося за сприяння громадських активістів та Управління Одеської єпархії Православної Церкви України.

На заході були присутні представники органів місцевого самоврядування, військовослужбовці, одеські волонтери, учасники бойових дій, родини загиблих воїнів та мешканці міста.

"Це символічно, що «Стіну пам’яті» зі світлинами українських добровольців, військовослужбовців та представників українських силових структур, які загинули захищаючи Україну під час російсько-української війни, розміщено саме на стіні головного храму Української православної церкви в Одесі, де ми часто зустрічаємось. Від того, що на тебе дивляться хлопці, яких ти знав особисто, щемить серце, але хочеться вірити, що всі вони тепер воїни небесного легіону", − зазначив керівник комунального підприємства «Одеський обласний центр допомоги ветеранам війни» Михайло Вершигора.

ПЦУ в Харкові та в Одесі ініціювала відкриття меморіалу та «Стіни пам’яті» загиблим Героям російсько-української війни - фото 60202

 

Під час урочистостей також були вручені почесні відзнаки Одеського міського голови всім тим, хто плідно працює у напрямку розвитку ветеранського руху Одеси та стоїть на захисті прав ветеранів у медичній та соціальній сферах.

Після того, як священнослужителі звершили освячення «Стіни пам’яті» та відправили заупокійну літію за загиблими воїнами, всі присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих героїв та під виконання української траурної народної пісні «Плине кача» поклали квіти до стіни.

Додамо, якщо в одеській області є близько 20 офіційних меморіалів, то у самій Одесі такого немає. «Стіна пам’яті», яку було відкрито, − це ініціатива Церкви й волонтерів. Крім того, вже не один рік одесити вшановують загиблих воїнів біля пам’ятного каменю поблизу будівлі обласної державної адміністрації. Адже процедура проєктування, фінансування та встановлення пам’ятника й досі перебуває на етапі обговорення. Це неабияк обурює ветеранську громаду.

"У країні 6 рік йде війна. А одесити й досі покладають квіти до каменю, а не до пам’ятника. Це просто неприпустимо", − з жалем заявила мати загиблого героя, очільниця громадської організації «Серця матерів Одещини» Світлана Кирилова.