ПЦУ відкрила перший прихисток для жертв домашнього насильства

24 квітня, 14:44
Православні
ПЦУ відкрила перший прихисток для жертв домашнього насильства - фото 1
Православна Церква України відкрила свій перший прихисток для жертв домашнього насильства.

Про це 23 квітня повідомив Митрополит ПЦУ Епіфаній.

«Цей заклад розташований на Київщині й носитиме ім’я однієї з найвидатніших жінок в історії України, мудрої та сміливої, вольової та розсудливої святої рівноапостольної княгині Ольги. Ми хочемо допомогти та прихистити жінок і дітей, які зіткнулися з жахіттям домашнього насилля, переслідування, агресії. Недарма «шелтер» українською мовою перекладається як «притулок, укриття, прихисток». У цьому закладі постраждалі можуть укритися від біди й отримати комплексну допомогу: найперше, духовну, психологічну, а також, за потребою, – медичну, соціальну», – наголосив першоєрарх.

Він наголосив, що пандемія, карантинні обмеження та інші соціально-економічні фактори спровокували сплеск домашнього насильства не лише загалом у світі, а й в українських сім’ях.

«За даними Мінсоцполітики, лише за минулий рік кількість відповідних звернень збільшилась на 66%, а в кожній другій родині, що перебуває в складних життєвих обставинах, фіксують прояви насильства. Абсолютна більшість постраждалих – це жінки й діти», – говорить Митрополит Епіфаній.

Він не виключає відкриття Православною Церквою України інших подібних закладів, називаючи Шелтер святої княгині Ольги «лише «першою ластівкою».