ПЦУ вже готується до візиту Патріарха Варфоломія

07 травня, 11:00
Православні
ПЦУ вже готується до візиту Патріарха Варфоломія - фото 1
У програмі "Підсумки тижня" на "5 каналі" Предстоятель ПЦУ, Митрополит Епіфаній розповів, що ПЦУ вже готується приймати Патріарха Варфоломія, який має прибути в Україну на 30 річницю незалежності України.

Джерело: 5 канал

"І Церква (ПЦУ, – ред.), і президент неодноразово вже запрошували Вселенського Патріарха Варфоломія на святкування 30 річниці відновлення незалежності України. Ми очікуємо цього візиту, ми його зараз плануємо", – поділився Митрополит Епіфаній.

Він також пояснив, що для України означатиме такий візит Патріарха Варфоломія.

"Це засвідчить, що Україна є канонічною територією Православної Церкви України, а не Російської Православної Церкви, яка претендує на цей статус, яка фактично володіла протягом трьох останніх століть цією територією. Зараз усе по-іншому – згідно з Томосом, всі православні парафії в Україні повинні належати до ПЦУ", – наголосив предстоятель ПЦУ.

І додав: "Але є певний колапс, бо деякі парафії поки не визнають цієї реальності. Проте настане час, коли всі цю реальність визнають – що ПЦУ має Томос, має проголошену автокефалію. І тому візит Вселенського Патріарха до України ще раз засвідчить і відкриє очі багатьом православним українцям, що ПЦУ і справді є незалежною, автокефальною церквою в лоні православ'я загалом, тобто посідає в родині інших помісних православних церков почесне 15 місце. Останнє, але для нас почесне, бо ми туди увійшли, хоч і є протидія".