Перехід на новий календар проходитиме без жодного примусу, - Предстоятель ПЦУ

25.05.2023, 14:37
Культура
Перехід на новий календар проходитиме без жодного примусу, - Предстоятель ПЦУ - фото 1
Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній прокоментував рішення Архиєрейського Собору про перехід на Новоюліанський календар.

Про це повідомляє ВК.

Митрополит Епіфаній впевнений, що з часом всі парафії перейдуть на новий стиль, проте запевнив: ніхто нікого примушувати не буде. Громади самі вирішуватимуть, за яким календарем їм відзначати свята.

“З часом перейдуть всі на новий календар, але добровільно, без жодного примусу. Кожна громада буде визначатися. Але я переконаний, що абсолютна більшість буде на новому календарі”, – сказав Епіфаній.

Він повідомив, що більшість архиєреїв ПЦУ підтримали рішення про перехід на новий календар. Лише один був проти. Його ім’я Епіфаній відмовився називати.

“Абсолютна більшість – за. Один був проти. У нас демократія, соборність. Кожен мав право висловити свою позицію, були певні зауваження. Але ми ухвалили виважене рішення. Ми не будемо примушувати громади, які мають бажання залишитися на старому стилю. Буде певний перехідний період. Ми не обмежували і не ставили якихось часових рамок. Кожна громада, яка не перейде з часом, отримає можливість обдумати це рішення”, – зазначив Предстоятель ПЦУ,

За його словами, перехід на новий календар заплановано вже на 1 вересня, коли розпочинається новий церковний рік.