Перейти до ПЦУ готові майже сто громад, понад 50 це вже зробили, - Митрополит Епіфаній

Перейти до ПЦУ готові майже сто громад, понад 50 це вже зробили, - Митрополит Епіфаній - фото 1
Останнім часом понад 50 громад в Україні перейшли до ПЦУ, близько 100 перебувають в процесі переходу.

Про це повідомив в ефірі національного телемарафону предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній, передає Укрінформ.

«Протягом останніх днів ми бачимо початок хвилі переходів громад з боку РПЦ до ПЦУ. І протягом практично декількох днів ми вже оформили більше 50 переходів. Зараз ми говоримо, що вже близько 100 громад визначилися, вони вже в процесі переходу. Тобто поступово українці, які перебували в духовній омані до цього часу, починають прозрівати. Громада за громадою, по всій Україні, в кожній області, не тільки на Заході, а і в Центрі, на Сході і на Півдні», - сказав очільник ПЦУ.

За його словами, щодня ПЦУ повідомляють про те, що та чи інша громада визначилася, провела збори, ухвалила рішення про перехід.

«А згідно з законодавством, кожна громада має право зміни своєї юрисдикції. Тому я закликаю надалі громади московського патріархату приймати відповідні рішення, не мовчати, а долучатися до визнаної Православної Церкви», - зазначив Митрополит.

Як РІСУ інформувала, Синод Православної Церкви України закликав духовенство і релігійні громади, які перебувають в юрисдикції Московського Патріархату, увійти в канонічне єднання з ПЦУ.