Перша ісламська молитва у храмі Святої Софії у Стамбулі триватиме добу

24.07.2020, 10:50
Світові
Сьогодні у соборі св. Свофії відбудеться перша ісламська молитва - фото 1
Сьогодні у соборі св. Свофії відбудеться перша ісламська молитва
Губернатор Стамбула Алі Єрлікая повідомив подробиці організації першої молитви мусульман в храмі Святої Софії після того, як він отримав статус мечеті.

Як повідомляє Інтерфакс-релігія з посиланням на грецьке видання Еthnos.gr, молитва триватиме з ранку п'ятницю, 24 липня, до ранку суботи, 25 липня. Весь цей час собор буде відкрито для молитви.

Віруючі повинні принести з собою маску, молитовний килимок, а також, як зазначив мер, "терпіння і розуміння".

З 10:00 ранку п'ятниці собор буде відкрито. Для проходу всередину будуть встановлені 11 контрольно-пропускних пунктів. Також у дворі храму підготовлені спеціальні молитовні зони - для чоловіків і для жінок.

Протягом доби біля собору чергуватимуть 101 карета швидкої допомоги і вертоліт.

Раніше повідомлялося, що майже всі квитки на першу молитву в Софії були придбані віруючими з різних мусульманських країн.

Для того, щоб ті, щоби молільники не бачили християнських фресок, спочатку передбачалося використовувати особливий режим освітлення, однак потім від цієї ідеї відмовилися через побоювання, що зміна світлового режиму негативно вплине на стан фресок, і було вирішено приховувати фрески за допомогою штор, які будуть опускатися протягом однієї хвилини.

Указ про надання собору Святої Софії статусу мечеті був підписаний президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом 10 липня. Таким чином було скасовано рішення першого президента країни Мустафи Кемаля Ататюрка від 1934 року, за яким Софія була оголошена музеєм.

Свій протест проти нинішнього зміни статусу цього собору висловили багато відомих політиків і християнські лідери різних країн.