Під церквою у Туреччині знайшли унікальний череп із написом грецькою мовою
Про це повідомляє Українська правда.
Досі подібних решток, які, на думку дослідників, є прикладом православних традицій поховань, не знаходили на території країни. Водночас такі практики були поширені серед християн в Греції та Єгипті.
Як зазначає Arkeonews, напис на черепі грецькою мовою "Hacı Dimitrakis" в перекладі означає "Пілігрим Дімітракіс".
"Ритуал письма на черепі є однією з важливих православних традицій поховання. Згідно з цією традицією, череп померлого дістають з місця, де він був знайдений, а потім твердим предметом пишуть на черепі ім’я людини.
Тут ви можете побачити, що ім'я акуратно написано на черепі. Після написання його поклали на полицю у відповідній частині церкви для огляду", – пояснив доктор, керівник кафедри антропології факультету мистецтв і наук Університету Хітіт Мустафа Толга Чирак.
Череп вважають одним із останніх прикладів культу, який існував в Анатолії кілька тисяч років тому. На думку дослідників, знахідка свідчить про те, що попри зміни, яких зазнавали тамтешні традиції, вони досі продовжували існувати в різних громадах.
Подальше вивчення знахідки допомогло встановити, що череп належав померлому православному священнослужителю, який у XIX столітті відправився паломником у Єрусалим.
Про вік черепа також свідчать знайдені поруч археологічні об’єкти та монети.
Палеопатологічне дослідження за допомогою тривимірної томографії показало, що чоловік за життя мав доброякісну пухлину мозку, а також потоншені кістки черепа.
Церква, в склепі якої знайшли рештки священика, також має цікаву історію. Археологи вважають, що спершу її створили в добу римської імперії і використовували як лазню.
Уже від IV століття і до аж до кінця ХХ століття приміщення служило як церква. У пізній османський період споруду перетворили на цвинтар. Поховання православних християн інтенсивно проводили в саду та всередині самої будівлі.