Під час оголошення незаконної анексії українських територій в Кремлі був присутній священик УПЦ МП з Херсону

02 жовтня, 10:02
Суспільство
Під час оголошення незаконної анексії українських територій в Кремлі був присутній священик УПЦ МП з Херсону - фото 1
Під час оголошення незаконної анексії чотирьох українських областей у кремлівській залі був присутній ще один архиєрей УПЦ МП — архимандрит Алексій (Федоров), настоятель Свято-Успенського кафедрального собору у Херсоні.

Про це свідчать кадри з трансляції з кремлівської зали, повідомляє LB.ua.

Архимандрит вважається близьким до гауляйтера Херсонщини Володимира Сальдо. За даними місцевих партизан, саме в Свято-Успенському кафедральному соборі (одним із головних спонсорів якого вважається Сальдо) Алексій «благословляв» його та інших колаборантів на проведення «референдумів» та допомогу Росії.

При цьому, зазначимо, священик УПЦ МП сидить у перших рядах поруч з Рамзаном Кадировим та мером Москви Сергієм Собяніним, в оточенні топових російських політиків.

Під час оголошення незаконної анексії українських територій в Кремлі був присутній священик УПЦ МП з Херсону - фото 100116

 

Нагадаємо, того ж дня у залі під час спіча Володимира Путіна були помічені ще двоє представників Української Православної Церкви Московського Патріархату — митрополит Луганський та Алчевський Пантелеймон (Поворознюк) та настоятель Свято-Саввинського монастиря міста Мелітополя архимандрит Іван (Прокопенко), що входить до запорізької єпархії УПЦ ИР. Обидва, за інформацією ЗМІ, відзначилися співпрацею з окупантами та місцевими колаборантами.

Також, нагадаємо, що за результатами Собору від 27 травня УПЦ заявила про "повну самостійність і незалежність" від РПЦ, а також висловила незгоду з позицією російського патріарха Кирила. Проти такого рішення виступила лише кримська єпархія УПЦ, яка згодом заявила, що залишається у підпорядкуванні Москви.

Після незаконної анексії Херсонської, Запорізької, Луганської і Донецької областей РПЦ завила, що організовуватиме життя приходів на цих територіях.