Під час візиту на Полтавщину Патріарх Філарет говорив про єдину Церкву в Україні
З 20 по 22 травня 2011 року відбувся візит Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета на Полтавщину.
20 травня Патріарх освятив новозбудовану дзвіницю Свято-Покровського храму. Також Патріарх Філарет поклав квіти до єдиного у межах міста пам’ятника жертвам Голодомору-Геноциду (Пам’ятний Хрест жертвам Голодомору 1932-1933 рр. встановлений коштом парафіян та жертводавців поруч із храмом).
Предстоятель УПЦ КП відвідав Полтавський художній музей ім. Миколи Ярошенка. Тут Патріарх ознайомився з експозицією музею. Особливу гордість багатої музейної збірки складають: парний портрет Василя та Марфи Кочубеїв, Плащаниця XVIII ст., ікона кола українських іконописців Боровиків «Архистратиг Михаїл», твори Катерини Білокур, Клари Петерс, Мельхіора де Гондекутера, Франческо Гварді, Жана Батиста Грьоза, Іллі Рєпіна, Івана Шишкіна, Василя Полєнова та Івана Мясоєдова. У двох окремих залах експонуються 55 живописних полотен Миколи Ярошенка. Усього в музеї понад 9 тисяч експонатів.
Після цього у коференц-залі Галереї мистецтв Патріарх Філарет і єпископ Федір провели прес-конференцію для місцевих ЗМІ та зустрілись з представниками громадських організацій, політичних партій. Першоєрарх розповів про ситуацію в стосунках між православними церквами, про стан церковно-державних відносин.
«Моя мета, коли я відвідую храми, єпархії, утверджувати віру в те, що ми досягнемо оцієї єдності і створимо в Україні єдину Церкву. Зараз в Україні уже багато хто вірить в це, незважаючи на перешкоди», – наголосив він.
«Думали, що при новому Президенті Київський Патріархат зникне і почали працювати на знищення. Але що вийшло? Нічого не вийшло. Київський Патріархат міцніє. І там, де були спроби захопити храми Київського Патріархату, перемоги не отримали. А тому, що на наш захист постали громадські організації демократичного і патріотичного спрямування. І як не дивно, ці роз’єднані партії стали об’єднуватися навколо захисту Київського Патріархату. А подолати цю силу, яку ми представляємо, зовнішня сила уже не може».
Київський патріархат потрібен для того, щоб в Україні існувала незалежна в управлінні церква. І це, за словами Патріарха Філарета, відчули і в Московському Патріархаті: «Без нас в них давно б відібрали цю самостійність і незалежність». Ворожнеча між ними вже не така гостра, як 5-10 років тому.
«Наша дорога пряма і правдива: Єдина Помісна Православна Церква в Українській незалежній державі. Ми нічого не вигадуємо. Всі церкви йшли цією дорогою: і Греція, і Болгарія, і Румунія, і Сербія», – підкреслив Патріарх Філарет.
Цього ж дня Предстоятель УПЦ КП у співслужінні єпископату та духовенства звершив Всенічне Бдіння у Свято-Успенському кафедральному соборі.
21 травня у суботу Православна Церква вшановує пам’ять ап. i єв. Іоана Богослова (98-117), прп. Арсенiя Великого (449-450), прпп. Арсенiя Працелюбного (ХІV) та Пимена, посника, (ХІІ) Печерських, в Дальнiх печерах. Цього дня Святійший Патріарх Філарет разом з керуючим Полтавською єпархією єпископом Федором, єпископатом і духовенством звершив чин освячення храму та відслужив Літургію. На свято завітало 14 єпископів різних областей України та закордону.
За Літургією Патріарх Філарет звершив дияконську хіротонію над іподияконом Володимиром Челієм.
22 травня Патріарх Філарет відвідав м. Кременчук. Тут у другому кафедральному храмі Полтавської єпархії – Свято-Миколаївському соборі Патріарх Філарет відслужив Літургію у співслужінні владик УПЦ КП.
Після богослужіння відбувся хресний хід до Хреста на центральній площі міста, де був відслужений молебень. На цьому архіпастирський візит Патріарха Філарета в Полтавську єпархію завершився. Про це інформує прес-служба Київської Патріархії.