Під посольством Білорусі у Києві встановили хрест у пам'ять про жертв режиму Лукашенка

Під посольством Білорусі у Києві встановили хрест у пам'ять про жертв режиму Лукашенка - фото 1
Під посольством Білорусі у Києві українські та білоруські активісти встановили пам’ятний хрест жертвам режиму Олександра Лукашенка.

Про це у соцмережах повідомила організація «Білоруський дім», передає Громадське.

«Сьогодні, незважаючи на лист та перешкоди зі сторони посольства, було встановлено хрест на згадку про вбитих режимом Лукашенко. Дякуємо всім, хто взяв участь і підтримав», — йдеться у повідомленні.

Напередодні організація оприлюднила нібито відповідь посольства Білорусі на намір активістів встановити пам’ятний хрест. В опублікованому документі йдеться, що посольство звернулося до Шевченківської районної адміністрації із проханням вжити заходів до активістів, які зробили біля посольства імпровізований меморіал у пам’ять про загиблих.

«19 листопада о 14:00 невідомими особами анонсовано проведення робіт зі встановлення (бетонування) навпроти будівлі посольства республіки Білорусь по вулиці Коцюбинського, будинок 3 так званого пам’ятного знака на честь загиблих в останні місяці білорусів. В умовах постійної завантаженості транспортної артерії по вулиці Коцюбинського, а також розміщення поруч з посольством лікарні, школи, продовольчого магазину, подібне місце паломництва погіршить умови безпеки пересування не тільки транспортних засобів білоруської дипмісії, але і автомобілів громадян України», — йдеться у документі, який нібито посольство Білорусі спрямувало Шевченківській РДА.
Активісти одразу ж відреагували на листа.

«Після жорстокого вбивства Романа Бондаренка прихильниками Лукашенка, ввечері 12 листопада білоруси з Києва прийшли до посольства, щоби вшанувати пам’ять загиблого. Ми створили народний меморіал: залишили свічки та квіти, а також портрети Романа. До ранку співробітники посольства все прибрали. Обурені цим огидним вчинком білоруси Києва відновили Меморіал і призначили вартових, щоб захистити його. Ми вирішили встановити меморіал усім жертвам режиму Лукашенка. Посольство відреагувало на це найкращими радянськими традиціями, написавши лист, повний сліз, голові Шевченківської районної адміністрації. Там вони образили пам’ять усього білоруського народу, використовуючи слова «так званий меморіал на честь загиблих за останні місяці білорусів». Від імені всієї білоруської діаспори в Києві ми хотіли б повідомити, що люди у будинку на вул. Коцюбинського, 3, не мають нічого спільного з білоруським народом і не представляють його інтересів в Україні», — йдеться у заяві організації «Білоруський дім».

Нагадаємо, 12 листопада стало відомо, що у Мінську помер 31-річний Роман Бондаренко, якого напередодні побили невідомі у балаклавах.