Підозрюваний у замовленні вбивства Нескоромний хвалить Путіна та хвилюється за долю УПЦ МП, – ЗМІ

31 січня, 11:27
Суспільство
Підозрюваний у замовленні вбивства Нескоромний хвалить Путіна та хвилюється за долю УПЦ МП, – ЗМІ - фото 1
Екс-заступник голови Служби безпеки України (СБУ) Дмитро Нескоромний, підозрюваний у замовленні вбивства високопосадовця СБУ, у телефонних розмовах, імовірно, схвально висловлювався про президента Росії Володимира Путіна та Російську Церкву.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на запис розмов, який є в розпорядженні "Української правди".

Так, на аудіо, яке УП отримало з власних джерел, Нескоромний розмовляє телефоном з двома чоловіками. Слідство позначає їх як "Ч" та "Владика". Колишній заступник голови СБУ, зокрема, вітає одного зі співрозмовників із Новим роком "за московським часом".

Іншому чоловікові Нескоромний каже, що не подивився "Володимира Володимировича", якого називає "красенем", переймається статусом Української Православної Церкви Московського Патріархату та передає привіт "московській родині".

З цією же людиною Нескоромний говорив про Вселенського Патріарха Варфоломія і обговорював статус Української Православної Церкви Московського Патріархату, пише НВ.

«Я не зрозумів з висловлювань, щось Варфоломій божевільний, щось там наговорив. Він щось позбавив нас статусу якогось? Нашу УПЦ, українську?», — запитав він.

На що отримав відповідь «не морочитися». В кінці розмови Нескоромний передав привіт «московській сім'ї».

Нагадаємо, раніше колишній перший заступник голови СБУ Дмитро Нескоромний анонсував на 2 лютого прес-конференцію в Брюсселі. Однак згодом стало відомо, що її відклали через карантинні обмеження.

Довідка: 23 січня ЗМІ повідомили, що за підозрою в організації замовного вбивства затримано співробітника управління по боротьбі з тероризмом СБУ ("Альфа") полковника Юрія Расюка, який нібито збирався передати гроші за вбивство начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова. Замовником вбивства, за даними ЗМІ, нібито є Дмитро Нескоромний.

Того ж дня прес-служба СБУ підтвердила факт затримання співробітника спецслужби за підозрою у підготовці замовного вбивства.

Головний редактор "Цензор.Нет" Юрій Бутусов повідомив, що Нескоромному висунули підозру в замаху на вбивство начальника Головного управління внутрішньої безпеки бригадного генерала СБУ Андрія Наумова.

27 січня СБУ оприлюднила докази у цій справі.