Підведені підсумки конкурсу "Людина року в українському християнстві"
КИЇВ – У Києві 2 березня було підбито підсумки конкурсу "Людина року в українському християнстві-2009", за результатами якого почесний приз, запроваджений всеукраїнською громадською організацією "Спілка християнських письменників", отримав архимандрит, настоятель Свято-Вознесеньського монастиря УПЦ (МП) у Чернівецькій області Михайло Лонгін.
Як повідомив кореспондент РІСУ Василь Коршак, цій темі була присвячена прес-конференція в інформаційному агентстві УНІАН, яку провели голова Спілки християнських письменників України Костянтин Шаповалов, його заступник Олексій Полосін, прес-секретар Спілки Ольга Лепс та цьогорічний переможець опитування.
У вступному слові голова Спілки Костянтин Шаповалов поінформував журналістів про умови опитування та про список претендентів: «Цього року список формувався керівниками Церков та представниками християнських видавництв. На відміну від минулого, 2008 року, у списку не було політиків, у ньому присутні імена людей, які причетні до християнського життя різних конфесій. Ми розіслали запрошення до 53 організацій: 24 – головам християнських об‘єднань та 28 – християнським видавництвам. Проголосували 13 керівників християнських церков та об‘єднань, 18 видавництв, один голос був від СХПУ. Також свої голоси за кандидатів віддали 2 керівники регіональних християнських об‘єднань, які побажали взяти участь в опитуванні. Утрималось 9 предстоятелів християнських церков. Минулого року утрималося 24 організації, з них 10 предстоятелів християнських конфесій та 14 видавництв. Цього року опитування проходило активніше.»
Переможець Михайло Лонгін є отцем-настоятель Свято-Вознесенського чоловічого монастиря УПЦ, який розташований у Чернівецькій області. На його утриманні перебуває 250 дітей, з яких 39 ВІЛ-інфікованих, близько 100 мають фізичні та розумові вади. Отець Лонгін оформлює опіку над цими дітьми. У 2008 році йому було присвоєно звання Героя України
Архимандрит Лонгін, відповідаючи на запитання одного з кореспондентів, розповів: «У 1992 році я усиновив першого інваліда ДЦП, яким ніхто не хотів опікуватися. Я із своєю дружиною (зараз монахиня Соломія) вирішили посвятити життя Господеві Богу й прийняли монашество. Моя дружина опікується ВІЛ-інфікованими дітьми. Наші власні діти також хочуть усиновити дітей. Я не вибираю дітей, а беру тих, кому потрібна наша допомога. Зараз ми вже опікуємося 250-ма дітьми... Я сам виріс сиротою, й це мене спонукало йти цією дорогою. У мене було дуже тяжке життя. Я нікому не був потрібним. Коли я був ще маленьким, то сказав собі – я працюватиму в дитячому будинку без зарплати. Я жалію дітей, у яких нема поруч матері й батька. Господь мені допомагає у моєму служінні... Держава також нам допомагає, особливо морально, а також в тому, що забезпечує хворих дітей ліками. У нас працюють педіатри, лікарі, медичні сестри, весь необхідний персонал».
Представники Спілки християнських письменників України також повідомили присутніх про новини організації, про заходи, які проводяться зараз. Серед таких заходів СХПУ проведення фестивалю християнської поезії, який має завершитися у травні, видання книг, зокрема дитячих.