Після слів Путіна в РПЦ засумнівалися у святості митрополита Філіпа

05 вересня, 11:04
Світові
Після слів Путіна в РПЦ засумнівалися у святості митрополита Філіпа - фото 1
Житіє св. священномученика Філіпа, митрополита Московського, може бути змінено РПЦ, якщо версія про його смерті від рук "прото-чекіста" Малюти Скуратова виявиться неправдоподібною.

Про це повідомив член синодальної комісії з канонізації святих і Міжсоборної присутності РПЦ протоєрей Владислав Ципін, який має неформальний статус "головного каноніста" Московського Патріархату, передає Портал «Credo.Press».

«Справа, пов'язане з вбивством митрополита Філіпа, може бути предметом вивчення для істориків і церковних істориків. Що стосується можливості внесення змін до житіє, то, зрозуміло, житія не є Святим Письмом, яке не підлягає редагуванню», - сказав Ципін.

Він зазначив, що при вивченні подій далекого минулого - такого як час правління Івана Грозного - інтерпретація часто залежить від особистого ставлення дослідника.

«Якщо діяльність Івана Грозного розцінюється в позитивному плані - не те щоб з цього випливала необхідність заперечувати його причетність до вбивства, але заперечується намір. І навпаки: при негативному ставленні до Івана Грозного на нього покладається відповідальність за ті вбивства, які представляються сумнівними», - пояснив протоєрей.

Раніше президент Росії Володимир Путін засумнівався в тому, що наближений царя Івана IV Грозного, один з керівників опричників, Малюта Скуратов вбив критика опричнини - московського митрополита Філіпа - в 1569 році.

"Це тільки одна з версій", - сказав Путін. Тему він розвивати не став, так що невідомо, які ще версії загибелі митрополита він має на увазі.