"Подорож до цього великого свята цьогоріч була іншою через пандемію", - Варфоломій I

25.12.2020, 08:53
Культура
"Подорож до цього великого свята цьогоріч була іншою через пандемію", -  Варфоломій I - фото 1
За словами Вселенського Патріарха Варфоломія, подорож до цього великого свята Різдва цього року була іншою через пандемію. Наше церковне життя та участь вірних у священних богослужіннях, а також душпастирство Церкви та добре свідчення у всьому світі зазнали наслідки відповідних обмежень щодо здоров’я. Однак все це не впливає на найглибші стосунки вірних з Христом, а також на нашу віру в Його провидіння, - наголошує Вселенський Патріарх.

«Небезпечна пандемія зруйнувала більшу частину того, що ми сприйняли як належне, виявивши межі «титанізму» сучасної «людини-бога» і продемонструвала силу солідарності. Поряд з незаперечною істиною, що наш світ наповнює єдність, що наші проблеми є загальними і що їх вирішення вимагає спільних дій та порядку денного, найвищим виявилася цінність особистого внеску, любові Доброго Самарянина, яка перевершує всі людські міри», – каже Вселенський Патріарх Варфоломій.

За словами Патріарха, криза охорони здоров’я не дозволила розвивати діяльність, передбачену на 2020-ий рік, як «рік пастирського оновлення та належної турботи про молодь». Проте, дуже сподівається, що наступного року буде можливість реалізувати заплановані ініціативи для нового покоління.

Різдвяне послання Патріарха Варфоломія завершується словами:

"Для нас, християн, справедливі неперевершені свято-отцівські слова: «Таємниця спасіння стосується тих, хто хоче спастись, а не тих, кого примушують»[13]. Істинність свободи у Христі перевіряється через Хрест, який є шляхом до Воскресіння.

У цьому дусі, святкуючи разом з усіма Вами Різдво Христове та святки в приємному Богові дусі, ми молимося від нашого священного Центру Фанару, щоб Спаситель, який знизився до людського роду, подарував вам здоров’я, любов один до одного, успіх у кожній добрій справі та всяке благословення згори, в новому році та у всі дні вашого життя. Нехай так буде!"