Поки в УПЦ МП не показали оновлений статут — її громади переходять до ПЦУ

Голосування в с. Строкова - фото 1
Голосування в с. Строкова
Вісім громад у чотирьох областях змінили свою юрисдикцію з УПЦ МП до ПЦУ за 1-2 червня.

1 червня громада храму Різдва Богородиці с. Велика Каратуль на Київщині одноголосно ухвалили рішення про перехід до лона Православної Церкви України.

У с. Велика Каратуль - фото 94358
У с. Велика Каратуль

 

Того ж дня відбулися збори релігійної громади церкви апостола Іоанна Богослова у селі Строкова на Київщині щодо переходу з УПЦ Московського патріархату до Православної Церкви України. 59 жителів, які зібралися, проголосували за це рішення, проти – дві особи. Голосування проводили без бюлетенів, просто піднятими руками. Настоятель громаду не підтримав, хоча й засудив російську агресію проти України. Детальніше про події в селі Строкова розповідає Інформатор.

1 червня в управлінні Житомирсько-Овруцької єпархії ПЦУ владика Паїсій прийняв представників релігійний громад Московського патріархату, які на загальних зборах вирішили приєднатися до Православної Церкви України:

  • Свято-Успенська с. Туровець Житомирського району;
  • Свято-Михайлівська с. Вигнанка Любарського району та
  • Свято-Миколаївська смт. Попільня Попільнянського району.

Настоятелі храмів не підтримали рішення своїх громад.

Також і громада Успіння Богородиці смт. Линовиця на Чернігівщині перейшла до ПЦУ.

2 червня відбулися збори релігійної організації Свято-Михайлівського храму села Чернелівка Красилівської ТГ. Присутні на зборах одностайно підтримали перехід з УПЦ МП до помісної Православної Церкви України, — повідомив голова Хмельницької райради Олександр Чорнієвич.

У Чернелиці - фото 94357
У Чернелиці

 

Цього дня в єпархіальному управлінні у Житомирі владика Паїсій прийняв дві релігійні громади УПЦ МП з Малинського району, які вирішили приєднатися до Православної Церкви України: Свято-Михайлівська с. Старі Вороб‘ї та Свято-Казанська с. Будо-Вороб‘ї. Настоятелі храмів не підтримали рішення своїх громад.