Поліція порушила кримінальне провадження через конфлікт між уманчанми та хасидами

Поліція порушила кримінальне провадження через конфлікт між мешканцями Умані та паломниками-хасидами, які прибули на святкування Рош-га-Шана.

Про це повідомляє НВ.

За даними МВС України, місцеві мешканці перешкоджали групі брацлавських хасидів потрапити на територію домоволодіння, мотивуючи це можливістю розповсюдження COVID-19 та незаконним будівництвом.
Нічні події кваліфіковані як порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, або релігійних переконань (за ч. 2 ст. 161 Кримінального кодексу України).
Наразі особи усіх учасників конфлікту встановлено.

Нагадаємо, що у ніч на 28 серпня жителі Умані спробували завадити паломникам-хасидам пройти до незаконно побудованого, на їхню думку, будинку в районі поховання цадика Нахмана.

В Об'єднаній єврейській громаді України заявили, що в конфлікті уманчан і брацлавських хасидів ознак антисемітизму немає. За наявними даними, конфлікт несе майновий характер.
В Умані похований цадик (праведник) Нахман, а його могила — одна з найбільш шанованих святинь і місце паломництва для представників брацлавської течії хасидизму.

Цьогоріч через пандемію коронавіруса Україна обмежила паломництво хасидів до Умані на свято Рош-га-Шана, проте не стала закривати місто.