Політики та священики з другим громадянством РФ будуть позбавлені українського і повинні жити у РФ - Зеленський

11.01.2023, 17:48
Держава
Політики та священики з другим громадянством РФ будуть позбавлені українського і повинні жити у РФ - Зеленський - фото 1
Президент Володимир Зеленський вважає, що українські політичні та релігійні діячі, що мають, окрім українського, ще російське громадянство, повинні залишитися лише з останнім та жити саме в Росії.

Джерело: Delo.ua

Про це він заявив на пресконференції з президентами Польщі Анджеєм Дудою та Литви Гітанасом Науседою, відповідаючи на запитання щодо його рішень про позбавлення українського громадянства чотирьох депутатів Верховної Ради та 13 священиків Української Православної Церкви. При цьому він заявив, що причина рішень щодо для деяких з них була іншою, ніж наявність другого громадянства.

"Два списка, про які ви сказали... Я думаю, що ви просто не про всіх знаєте - і слава Богу, бо було б більше запитань. Але тим не менш є люди, які позбавлені громадянства згідно з українським законодавством, Конституції України. Частина цих людей позбавлена дійсно через те, що у них громадянство іншої держави. Я б сказав, максимальна більшість цих людей", - сказав глава держави.

За його словами, всі інші подробиці він розкривати не може, оскільки йдеться про "деталі, якими забезпечує безпеку в нашій державі Служба безпеки України". При цьому Зеленський запевнив, що подальші ймовірні рішення про позбавлення громадянства не стосуватимуться "патріотичних громадян нашої держави".

Натомість президент дав зрозуміти, що щодо людей з російським громадянством обов'язково буде проведено роботу з позбавлення їх українського, і виступив за те, щоб вони проживали саме в Росії.

"Що стосується того, як бути далі. Наше завдання - щоб усі люди, які сьогодні мають подвійне чи потрійне громадянство, включаючи громадянство РФ, і які мають політичний чи духовний вплив на нашу державу, обов'язково мали громадянство одне – РФ, якщо вони його також мають. Я думаю, нехай з цим громадянством вони у відповідній державі і живуть. Мені здається, що це абсолютно справедливо", - підкреслив він.