Блог Оксани Горкуші_image

Блог Оксани Горкуші

Філософ-релігієзнавець.

Релігійна свідомість, релігійний світогляд, співвідношення релігійного, наукового та філософського осягнення світу, сучасні трансформації релігійних парадигм. 

Полова не зійде

16 листопада, 10:34
Полова не зійде - фото 1
Контентаналіз однієї сторінки пропагандистського матеріалу від мп-них псевдожурналістів....

Тут деякі підмпшні псєвдожурна-... намагаються посіяти кремлівські наративи іншим боком. Ну таке.... Яким боком не сій, а воно не зійде -те вороже зілля- на благодатному Українському грунті... хіба на випаленому (від здорового глузду, щирої пам'яті, власної культури й правдивого самовизначення) десятиліттями кремлівської пропаганди під виглядом релігійної проповіді в "істінноправославной єдіноканонічєской церкві нашего народа".

Але оскільки було кинуто зневажливими ярликами і "смердючою рибою" (маніпулятивні прийоми, покликані на емоційно-дораціональному рівні сформувати огиду і несприйняття у читачів чи ненависть у слухачів до того, кого щойно прилюдно облили лайном - "непереборне інстинктивне бажання відсахнутись, відвернутись і відійти") у галузь української гуманітаристики, до якої я маю честь належати, маю зауважити деякі деталі:

1) Обман і маніпуляції починаються уже з назви ресурсу "діалог тут". Відбувається проста підміна понять і ресурс, покликаний насадити "правільноє єдіномисліє", спаплюжити усе, що не відповідає "єдіноістінной точкє зрєнія нашей партіі/церкві, правазглашонной на послєднєм с'єздє/соборє", головним завданням якого є посіяти ворожнечу в українській спільноті й безапеляційно накинути на свідомість читачів уявлення про "нєпагрєшимость нашего курса", раптом називається "діалог тут". Те, як використовується релігійна свобода та свобода слова в Україні для накидання кремлівських наративів на свідомість прихожан і як використовуються діалогові екуменічні майданчики для утвердження "єдіномислія" (пріоритетна чеснота за міркуваннями кіріла) за лєкалами "той старани", ми аналізували впродовж десятиліть і висвітлювали наш аналіз в наукових публікаціях. Тож представники мпшної інституції у цьому видатні майстри. Тут присутній цілий спектр (від радикальних - "перший козацький" чи СПЖ - до "м'якосильних" як от "діалог тут") пропагандистських знарядь.

2) От в чому можу погодитись з пані, що змінила декілька мпшних інфопроєктів, так то у тому, що "рускій мір" це фейк. Але вона забула додати, що цей фейк, створений у кремлі. освячений кремлівським патріархом кірілом, взятий за аргумент у спробі окупувати Україну і виправдати вбивство українців російськими загарбниками. Саме "нашу святую русь - єдіноє наше історічєскоє атєчєство" йдуть "асвабаждать" від "украфашиздов" російські війська. А усі такі прибічники концепції про "єдіную канонічєскую церковь ("руську" чи рассійскую - це вже як пропагандистам ляже маніпулювати) є поширювачами цієї сфальшованої кремлем псевдоісторіографеми.

3) А от з чим категорично не можу погодитись, то це з тим маніпулятивним прийомом, за яким пані поєднує непоєднуване, коли зневажливо говорить про якісь рівнозначні "бутафорні міри", до яких зараховує "російський і український". Що пані має на увазі - важко здогадатись, але таким поєднанням вона ніби натякає що й Українського світу немає? Ну так це один з провідних кремлівських меседжів - нема для них Українського світу, а є "канонічєскає тєріторія РПЦ", віддана в опіку (тепер уже згідно з грамотою Алєксія) їхній ревній донечці - так, мпшній псевдоцеркві.

Чому псевдоцеркві? Ну тому що вони поклоняються кремлівському патріарху кірілу, який підмінив собою Христа і взявся проголошувати своє особисте віросповідання, у якому від Христової проповіді лишилась лише словесна оболонка. І та злущується чимраз більшими шматками від кожного вибуху освяченої російськими священиками ракети, що прилетіла на голови українців - спокійних і лагідних хліборобів, приспаних прищепленою "толерантністю"/безпорадністю й проповіддю "це вам за ваші гріхи, не чиніть опору, на той сторонє люди, наші люди, батько на цій, син на той сторонє, міра і спокойствія, аби не вбивали" від мпшного молитвенника-Онуфрія.

4) Те, що про "рускій мір" вони дізнаються лише від когось іншого, зрозуміло, адже самі вони, згідно з російською моделлю побудови взаємовідносин в інституціях і спільнотах, не є свідомими суб'єктами, а лише носіями насаджених стереотипів. Тож перебувають свідомісно всередині того "руского міра", а отже, не можуть побачити обриси затягунтого довкола їхньої душі зашморгу без стороннього спостерігача.

5) Ну і останній "сакральний" кремлівський аргумент - "коли б по обидві сторони фронту віра якось відрізнялась би"... Та відрізняється, дівчинко, відрізняється. Аби ж не відрізнялась, то б і фронту не було. Власне саме про те їхній "рускій мір" і наполягає - що немає різниці ("какая разніца на каком язикє і Хрісту алі путіну от кіріла" - ібо главноє "єдіномисліє", "адін народ" і "православниє всєх зємєль соєдіняйтєсь" да "будєт мір во всьом мірє - рускій мір") між православними по різні боки фронту, а є неправильні православні ("раскольники"), які не належать їхній РПЦ, і є неправильні "рускіє" (українці), які не хочуть жити з ними в одній тоталітарній імперії, як би вона не називалась.

А про те, чим відрізняється ота віра по різні боки фронту - імперошовіністичноросійського та українського - ми і міркуємо. І не дамо розмити кордони між Українським світом та вашим фейковим "рускім міром". Бо після вашої "миролюбної" проповіді прийдуть російські загарбники, аби "асвабаждать" нас від українського світу, ідентичності, історії, літератури, культури, мови, традицій, пам'яті, життя.

Тож читайте наші праці для розуміння відмінностей та знання кордонів, а не відтворюйте кремлівські наративи. Бо то вже геть сумно... Десятий рік лилась українська кров... а вони співголосно з кремлем сіють розбрат серед українців і ненависть до усього українського.

Рекомендована до вивчення література відділення релігієзнавства ІФ НАНУ:

1. Рускій мір кіріла не для України

2. Релігійна безпека/небезпека

3. Український світ в його релігійних виявах

4. Релігія у її складових і процесах їх осучаснення

5. Академічне релігієзнавство

та інші....

Теги: #Блоги

Останні новини