Польського ченця, затриманого в Білорусі, визнали політв'язнем

24.09.2025, 11:58
Світові
Польського ченця, затриманого в Білорусі, визнали політв'язнем - фото 1
Польського кармелітського монаха Гжегожа Гавела сьогодні правозахисники визнали політв'язнем. Його затримали в Білорусі та звинуватили у «шпигунстві».

Про це повідомляє Хрысціянаская візія.

Каміль Клисінський, аналітик варшавського Центру сходознавства, зазначає, що цей арешт став «останньою краплею» для польської влади та, ймовірно, призвів до рішення закрити кордон з Білоруссю.

Клисінський назвав ситуацію «шоковою» та порівняв її з часами сталінських репресій, коли ченців та священиків звинувачували у шпигунстві.

Як писала РІСУ, католицького монаха громадянина Польщі Гжегожа Гавела на початку вересня затримали під Лепелем (Вітебська область).

Монаха звинуватили у тому, що він нібито отримав документи навчання «Захід - 2025». При ньому, як стверджує КДБ, був 8-сторінковий роздрук «Розпорядження про організацію підготовки та участь у спільних стратегічних навчаннях «Захід - 2025». На нього заведено кримінальну справу за статтею 358 Кримінального Кодексу Республіки Білорусь (Шпигунство).

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск засудив арешт ченця в Білорусі за звинуваченням у шпигунстві, назвавши це «абсурдом» і попередив, що Варшава готова вжити відповідних заходів проти режиму самопроголошеного президента Олександра Лукашенка.