Полтавські археологи завершили дослідження на Монастирській горі

16 травня, 10:24
Культура
Полтавські археологи завершили дослідження на Монастирській горі - фото 1
Замість очікуваного старого, культурного шару на археологів чекав післявоєнний, у якому було обмаль знахідок.

Про це повідомляє Полтавщина.

Як розповів археолог, заступник голови правління Спілки археологів України Юрій Пуголовок, підземного ходу дослідники не знайшли, а хід робіт показав, що вони і не могли його там знайти:

— Під час дослідження ми зрозуміли, що ця ділянка засипана шарами землі, які взяті з інших місць. Один із шарів — це сміття та гілки дерев. Навіть на глибині 3 метрів знайшли пластикову пляшку. Думаємо, що після Другої світової війни тодішню дорогу до монастиря неодноразово засипали і сформували сучасний «серпантин». Ті, хто засипав стару дорогу землею (думаю, що у різні часи), взяли й землю із сусідньої ділянки, де був культурний шар. Саме цей значимий для нас шар ми й знайшли. Там були керамічні вироби, ковані цвяхи та фальшива польська монета із зображенням польського короля Яна ІІ Казиміра.

Юрій Пуголовок звернувся до місцевих мешканців-старожилів, щоб вони надали інформацію про роботи із дорогою, які проводилися після війни і до наших днів.

Після дослідження археологи направили владі міста офіційного листа, що дозволяє проектантам з ТОВ «Власт-Буд» завершити роботи. Після цього етапу мають розпочати безпосередні ремонтні роботи з ліквідації наслідків зсуву дороги на вул. Паїсія Величковського.