Помер архиєпископ Десмонд Туту - лауреат Нобелівської премії та борець з апартеїдом

26.12.2021, 11:27
Світові
Помер архиєпископ Десмонд Туту - лауреат Нобелівської премії та борець з апартеїдом - фото 1
Помер один з найвідоміших південно-африканських борців за права людини, лауреат Нобелівської премії миру, архиєпископ Десмонд Туту.

Про це повідомляє пише УНН.

Він був вірним прихильником Нельсона Мандели і першим темношкірим англіканським єпископом в Кейптауні і Йоганнесбурзі, якого за життя називали совістю нації.

Десмонду Туту було 90 років. Президент ПАР Сиріл Рамафоса заявив, що смерть архиєпископа стала "ще одним розділом скорботи в прощанні нашої нації з поколінням видатних південноафриканців".

Усього кілька тижнів тому помер Фредерік Віллем де Клерк, який був останнім білим лідером ПАР.

У роки апартеїду Десмонд Туту був голосом безправних темношкірих африканців і послідовним критиком режиму, який підтримав бойкот уряду з боку світової спільноти. Коли президентом країни став Нельсон Мандела, Туту очолив комісію правди і примирення, яка домоглася великих успіхів у реабілітації жертв апартеїду і примиренні конфліктуючих сторін.

Встановлення демократичного режиму в Південній Африці - багато в чому його заслуга, а придуманий ним вислів "Райдужна Країна" стало другою назвою ПАР після апартеїду.

Десмонд Мпіло Туту народився в 1931 році в Клерксдорпі, Трансвааль. Коли йому було 12 років, його сім'я переїхала в Йоганнесбург. Його батько працював учителем, а мати - кухарем і прибиральницею в навчальному закладі для сліпих.