Помер Тім Келлер - один з найвідоміших проповідників і богословів світу

22 травня, 09:57
Світові
Помер Тім Келлер - один з найвідоміших проповідників і богословів світу - фото 1
У віці 72 років відійшов у вічність відомий проповідник і богослов Тімоті Келлер. Пастор помер 19 травня, через три роки після того, як у нього діагностували рак підшлункової залози.

Келлер служив у пасторському служінні протягом чотирьох десятиліть, у тому числі як засновник і давній пастор пресвітеріанської церкви Redeemer на Мангеттені. Він також був головою та співзасновником мережі заснування церков Redeemer City to City.

«Сьогодні християнський світ у жалобі, оскільки один із наших великих лідерів пішов із цього життя», — сказав тимчасовий президент TGC Сенді Вілсон. «Тім Келлер був людиною, яка буває раз у столітті. Немає жодного пастора, якого я знаю, за останні 100 років, який зробив би те, що зробив Тім Келлер, щоб вивести реформатську віру на вулиці, у церкву та в академію. Його пам’ятають серед найефективніших християнських пасторів, апологетів і євангелістів цього покоління. Тім не лише навів найбільш чіткі аргументи на користь християнської віри; він також продемонстрував нашу віру своїм смиренним і милостивим духом і своєю невпинною пристрастю бачити, як заблукані пізнають Господа, якого він так любив. Він заснував найдивовижнішу церкву, яку будь-коли бачив Нью-Йорк, він заснував тисячі інших церков у всьому світі від Redeemer City до City, він був співзасновником The Gospel Coalition, і він надихнув ціле покоління любити і служити Господу. Ми всі сумуємо за Кеті та дорогою родиною Келлер. І ми всі радіємо тій безмежній насолоді, яку тепер відчуває Тім, дивлячись на прекрасне обличчя свого Спасителя, Якому він вірно служив”.

У 2021 році Келлер говорив у подкасті з Хансеном, Кевіном ДеЯнгом і Джастіном Тейлором про свій досвід із невиліковним раком і про те, як це зосередило його духовне життя.

«Я думаю, що я справляюся з неминучою смертю, — сказав Келлер, — це боротися зі своїм гріхом і глибше спілкуватися з Богом. Як ви знаєте, саме так це зробив Джон Оуен. Його «Роздуми та бесіди про славу Христа» , останнє, що він написав, було в основному те, як він ставився до своєї неминучої смерті. І це те, що я теж намагаюся робити».

Келлер часто ділився ласими шматочками мудрості Оуена 17-го століття в Твіттері, включаючи цю цитату з коментаря Оуена до Євреїв: «Ми ніколи не наближаємося до Христа, ніж тоді, коли опиняємось у святому подиві перед Його невимовною любов’ю».