Найстарша наукова релігієзнавча конференція проходить у новому форматі

21.05.2021, 16:36
Культура
Найстарша наукова релігієзнавча конференція проходить у новому форматі - фото 1
ХХХІ міжнародна наукова конференція "Історія релігій в Україні" проходить 20-21 травня у Львівському музеї історії релігії (ЛМІР). Вже другий рік підряд вона проходить в онлайн-режимі.

Як розповіла РІСУ в.о. директора Інституту релігієзнавства д-р Ірина Орлевич, минулого року ювілейна ХХХ конференція відбулася виключно в онлайн режимі, а цього року частина учасників присутні в музеї, де проходить конференція, а більшість бере участь онлайн. Загалом до заходу долучилися понад 50 науковців з України, Білорусі, Литви, Польщі та Росії.

Учасників, гостей і організаторів заходу привітали ректор Львівської духовної семінарії ПЦУ митр. прот. Володимир Луцишин, директор департаменту розвитку Львівської міської ради, в. о. начальника управління культури Львівської обласної ради Наталія Бунда, представник Департаменту з питань культури, національностей і релігій ЛОДА Дмитро Горевой, доктор історичних наук, керівник Львівського відділення Інституту української археографії та джерелознавства імені М. Грушевського, професор ЛНУ імені І. Франка, багатолітній співорганізатор конференції Мирон Капраль, кандидатка історичних наук Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАН України Тетяна Ястремська. Конференцію відкрив директор музею Орест Малиць.

Найстарша наукова релігієзнавча конференція проходить у новому форматі - фото 72817

Як розповіла заступник директора з наукової роботи ЛМІР Олександра Киричук, 20 травня на пленарному засіданні з доповідями виступили: проф. Анатолій Колодний (доповідь «Тарас Шевченко в його світоглядних орієнтаціях (до 160-ліття від дня смерті)»), проф. Леонід Тимошенко ("Берестейська унія 1596 року в контексті сучасних наукових досліджень"), проф. Ірина Преловська («Перший Всеукраїнський православний церковний собор Української автокефальної православної церкви 14 – 30 жовтня 1921 року: історичне значення та наслідки. До 100-річчя скликання Собору 1921 – 2021»), отець Георгій Коваленко («Відкрите і закрите православ’я: характерні ознаки і перспективи»), проф. Алла Киридон ("Маркери православного середовища України: релігійно-конфесійна ідентичність (1990–2021)"), Павло Артимишин ("Роль Російської православної церкви московського патріархату у сучасній російсько-українській гібридній війні"), а також проф. Людмила Филипович (про релігійні меншини) та про столітню діяльність в Україні громад Свідків Єгови доповідали історики Костянтин Бережко і Тарас Ашуров.

Організатори зустрічі презентували фільм-спогад світлої пам’яті відомого українського історика, співорганізатора конференції професора Ігоря Скочиляса.

Після перерви роботу конференції продовжили у форматі круглого столу до 220-річчя від дня народження Маркіяна Шашкевича, співорганізатором якогго виступила Мсія Постуляційний центр беатифікації святих УГКЦ.

Найстарша наукова релігієзнавча конференція проходить у новому форматі - фото 72818

Того ж дня відбулася презентація книжок про отців Маркіяна Шашкевича та Івана Могильницького.

21 травня відбуваються засідання трьох секцій: про релігійні процеси в історичному розвитку, сакральні пам'ятки та символіку і міфологію у мистецтві, а також сучасний стан релігійності в Україні.

Онлайн-трансляції з конференції можна переглянути на фейсбук-сторінці Інституту релігієзнавства.