Помпео закликає Мінськ пустити в країну главу білоруських католиків

Помпео закликає Мінськ пустити в країну главу білоруських католиків - фото 1
Владі Білорусі слід переглянути рішення про заборону на в'їзд на свою територію глави Римо-Католицької Церкви країни Тадеуша Кондрусевича, заявив у вівторок глава Держдепу США Майк Помпео.

Про це повідомляє Інтерфакс-релігія.

"Минуло більше 40 днів з тих пір, як влада Білорусі не пустила в країну свого співгромадянина архиєпископа Кондрусевича. (...) Такі дії несправедливі і йдуть врозріз з принципом свободи віросповідання", - зазначив він у заяві.

Помпео підкреслив, що закликає владу Білорусі "відновити справедливість і дозволити главі Римо-Католицької Церкви в Білорусі повернутися в свою країну".

На початку вересня Помпео вже звертався до Мінська з подібним закликом.

Як повідомлялося, митрополиту Мінсько-Могилевському, голові Конференції католицьких єпископів в Білорусі Кондрусевичу відмовили у в'їзді в республіку з Польщі без пояснення причин. Кондрусевич є громадянином Білорусі.

Тим часом на офіційному сайті РКЦ в Білорусі розміщені витяги з інтерв'ю Кондрусевича польському католицькому телеканалу TV Trwam, в якому глава білоруських католиків заявив, що президентські вибори в країні 9 серпня пройшли "нечесно".

У свою чергу президент Білорусі Олександр Лукашенко на початку вересня заявив, що глава білоруської Католицької Церкви не був пропущений з Польщі в Білорусію, оскільки "отримав завдання на польській стороні".