Понад 40 людей із Курської області за добу звернулися на гарячу лінію РПЦ
Про це повідомляє Благовіст із посиланням на Синодальний відділ з благодійності Російської Православної Церкви.
«З 5 години ранку 8 серпня на гарячу лінію звернулися 43 особи з проханнями про розміщення, транспортування та забезпечення продуктами, засобами гігієни. Серед тих, хто звернувся – люди похилого віку, багатодітні сім'ї. Також звертаються родичі тяжкохворих людей, які залишилися в небезпечних районах», – йдеться у повідомленні.
За даними аналітиків Deep State, Росія втратила контроль над частиною Курської області ще в перший день прориву кордону 6 серпня.
6 серпня Росія заговорила про прорив кордону в Курській області. Спершу вона стверджувала, що спроба була невдалою і що її ФСБ стримала операцію, але навіть її провоєнні блогери повідомляли про втрату контролю. Керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко того дня сказав, що заяви росіян про контроль кордону в Курській області є неправдою. Це був перший і єдиний коментар українського посадовця на цю тему.
7 серпня росіяни повідомляли про продовження боїв. З деяких населених пунктів оголосили евакуацію. Факт прориву кордону ніхто вже не заперечував включно з Володимиром Путіним, який екстрено зібрав уряд і, за даними росЗМІ, раду безпеки.
Коментарі на тему Курської області, хоч і доволі обтічні, почали лунали від радника голови Офісу президента Михайла Подоляка.
У США і ЄС тим часом коментували події дуже обережно. Вашингтон сказав, що хотів би уточнити в України, що відбувається. Також американці казали, що треба не забувати про те, що з Курської області Росія атакувала українців, і що Україна має право на захист. Про право на захист нагадували і в Євросоюзі.
8 серпня український президент у зверненні сказав, що Росія принесла на нашу землю війну, і вона повинна відчути, що зробила. У Пентагоні ж сказали, що не вважають події в Курській області ескалацією, а Україна робить те, що потрібно їй для перемоги на полі бою.