Понад 5000 християн Білорусі підписали відкритий лист з вимогою зупинити насильство

03.12.2020, 11:17
Світові
Понад 5000 християн Білорусі за 2 тижні підписали відкритий лист з вимогою зупинити насильство, відновити законність і провести нові президентські вибори.

"Впевнені, що виконання цих вимог зніме претензії громадян Білорусі до влади та відновить громадський спокій. Ми співчуваємо всім постраждалим. Серця християн Білорусі та двері наших церков відкриті для тих, хто потребує допомоги, незалежно від полтичних уподрбань", - йдеться у листі. Про це інформує "Слово про слово".

Відкритий лист підписали протоєрей Георгій Рой з Гродно, вітебський католицький священик Віктор Жук, доцент Мінської духовної академії Сергій Шатровський, пастори протестантських церков Леонід Вороненко, Антоні Бокун, Тарас Тельковскій та інші. Також громадський діяч Змітер Дашкевич, співголова оргкомітету з питань створення партії «Білоруська християнська демократія» Георгій Дмитрук, засновниця сайту Kroplia.by Ольга Северінець, музикант Олександр Патліс і актриса Анна Харланчук-Южакова. Збір підписів триває.

9 серпня 2020 року, відразу після оголошення попередніх результатів голосування, по всій території Білорусі розгорнулися масові протести. Причиною стала підозра у фальсифікації підсумків виборів на користь чинного президента Олександра Лукашенка. Для протидії масовим акціям правоохоронні органи застосували проти протестувальників насильство, з’явилися відомості про жертви та зниклих безвісти. Офіційні дані про кількість затриманих не називаються. Протести тривають досі.