Понад 60% українців регулярно займаються благодійністю

Понад 60% українців регулярно займаються благодійністю - фото 1
Понад 60% українців ставали благодійниками протягом останнього року. Про це свідчать дані загальнонаціонального соціологічного дослідження благодійної організації ZagoriyFoundation.

Про це повідомляє Діло.

Найчастіше українці долучаються до благодійності фінансово. Так, згідно з результатами дослідження, 88% опитаних надавали допомогу у вигляді грошової пожертви. На другому місці за популярністю серед українців — матеріальна допомога: їжею, одягом, ліками тощо.

Фінансову допомогу частіше надають жителі Заходу – 95% проти 89% у Центрі та 81-84% на Сході та Півдні, відповідно. Натомість на Сході країни частіше допомагають їжею, одягом, ліками – 56% проти 45% у Центрі та на Півдні і 27% на Заході. Найчастіше українці підтримували знедолених та армію.

На Заході України і у Центрі громадяни до благодійності частіше підходять раціонально, керуючись міркуваннями колективного захисту.

На Півдні та Сході країни домінують емоційні мотиви благодійності. Аналіз у зрізі за типом поселення засвідчує, що раціональну мотивацію частіше приписують жителям містечок і сіл, а от емоційні й ідейні рушії — мешканцям великих міст.

Цікаво, що умова достатку не є визначальною у благодійності українців, готовність допомагати залежить не стільки від добробуту окремого громадянина, скільки від рівня соціального капіталу у громаді та суспільстві, рівня соціальної відповідальності та ініціативи фонду на мобілізацію громадськості.

Єдиними чинниками, які стримують розвиток благодійності в Україні є війна, поширення коронавірусу та економічна криза.