Посланець Папи з питань миру в Україні кардинал Зуппі зробив першу офіційну заяву

Посланець Папи з питань миру в Україні кардинал Зуппі зробив першу офіційну заяву - фото 1
Папа Франциск не є нейтральним, коли вимагає миру. Він завжди солідарний з українським народом – заявив кардинал Маттео Зуппі – спеціальний посланець понтифіка з питань миру в Україні.

Про це повідомляє "5 канал".

Він уперше виступив із публічною заявою після того, як Папа доручив йому очолити спеціальну місію для припинення війни в Україні. Зуппі – архиєпископ Болоньї, президент Італійської Єпископської конференції. Має великий досвід участі у миротворчих ініціативах католицької церкви. Війну в Україні він назвав пандемією, яка стосується всіх. І наголосив: усі християни покликані бути миротворцями.

Уперше про таємну миротворчу місію для Києва Папа Франциск заявив під час візиту в Угорщину у квітні. Проте її подробиці невідомі. За словами джерел агенції Reuters, посланець Папи хоче зустрітися як з президентом України, так і з російським диктатором.

"Останніми роками Папа Франциск завжди висловлював нам своє занепокоєння, а віднедавна ще й дуже емоційно – про мир в Україні для "народу-мученика". Ми вдячні йому за його пророцтво – таке рідкісне сьогодні – коли, говорячи про мир, ми уникаємо ставати на чиюсь сторону або не визнаємо відповідальності. Голос Папи висловлює часто непочуту тривогу народів, які потребують миру. Війна – це пандемія. Для нас мир – це не просто побажання, але сама реальність Церкви, яка проростає як знак миру – з Євхаристії та Євангелія. Церква і християни вірять у мир. Ми всі покликані бути миротворцями, тим паче в жахливому вирі конфліктів", – сказав посланець Папи Римського з питань миру в Україні Маттео Зуппі.