Посли країн G7 зустрілися з Всеукраїнською Радою Церков

Посли країн G7 зустрілися з Всеукраїнською Радою Церков - фото 1
Іноземні дипломати країн «Великої сімки» (G7) обговорили з главами Церков і релігійних організацій стан і подальші перспективи демократичного розвитку України.

Про це повідомляє сайт ВРЦіРО.

Зустріч відбулася у форматі онлайн-конференції під співголовуванням Митрополита Епіфанія, Предстоятеля Православної Церкви України, та Тимчасової повіреної у справах США в Україні пані Крістіни Квін.

Мова йшла про ситуацію з судовою реформою та подальшими заходами, спрямованими на усунення корупційних чинників, а також про протидію пандемії COVID-19.

Посли країн G7 та релігійні діячі звернули увагу на переслідування за релігійною ознакою та утиски більшості релігійних громад на українських територіях Криму і Донбасу, тимчасово окупованих Росією.

Тимчасова повірена у справах США зазначила, що міжнародна спільнота, зокрема США, продовжуватиме моніторинг стану забезпечення прав людини на окупованих територіях України та надалі підтримуватиме український народ у боротьбі з агресором та в процесі розвитку демократичних інституцій.

«На жаль, зараз не існує дієвих внутрішніх механізмів, які би спонукали окупаційну владу дотримуватися хоча б мінімальних міжнародних стандартів у цій сфері, припинити утиски й гоніння. Єдиним ефективним методом є міжнародні вимоги як на рівні окремих країн, так і через міжнародні організації – ООН та ОБСЄ. Прошу розглянути можливість запровадження додаткових механізмів посиленого моніторингу ситуації у цій сфері та у разі її погіршення – впроваджувати проти порушників належні санкції», – наголосив Митрополит Епіфаній, Головуючий у ВРЦІРО.

Учасники зустрічі обговорили також роль релігійних спільнот у процесі миробудування, як в контексті реінтеграції окупованих територій, так і в цілому в українському суспільстві.

Нагадаємо, що це вже не перша зустріч послів країн «Великої сімки» та членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Попередня зустріч відбулася у лютому 2018 року, а сама традиція діалогу ВРЦіРО з іноземними послами бере початок з 2011 року.