Посол Ізраїлю з рабином підготували до відкриття найбільший єврейський центр в Києві

Посол Ізраїлю з рабином підготували до відкриття найбільший єврейський центр в Києві - фото 1
У день, який євреї називають Хай Елул, новий посол Ізраїлю Міхаель Бродський разом з головним рабином Києва Йонатаном Беніаміном Марковичем встановили оберіг зі словами Тори біля входу в новий, найбільший в столиці і Центральній Україні, Єврейський общинний центр Київської юдейської громади.

Про це інформує Jewish.org.ua.

"Відкриття синагоги і нового громадського центру є яскравим і важливим доказом розквіту і розвитку єврейського життя в Україні," - заявив Посол Держави Ізраїль Міхаель Бродський, після чого урочисто і символічно забив перший цвях для зміцнення мезузи: оберега на одвірку вхідних дверей. Крім Посла та Головного Рабина Києва, Йонатана Беніаміна Марковича, в заході взяли участь почесний Консул Держави Ізраїль в Західному регіоні України - Олег Вишняков і Голова Єврейського Національного Фонду -Україна - Йонатан Бен Дор.

"Для мене було великою честю - брати участь у такій важливій традиції, як встановлення мезузи. Вона користується в народі Ізраїлю особливою любов'ю. Рідко можна знайти єврейський будинок без неї: кожен єврей відчуває, що без мезузи в будинку чогось не вистачає - не вистачає символу, що нагадує всім, хто входить в будинок, що цей будинок - єврейський," - каже бізнесмен і почесний консул держави Ізраїль в Західному регіоні України - Олег Вишняков. - "Проте головне в змісті заповіді про мезузи полягає в тому, що присутність мезузи біля входу в будинок освячує його, наповнюючи його особливою святістю. Вона охороняє будинок разом з усім, що в ньому є, і всіма, хто в ньому живе, навіть якщо вони знаходяться в далекій дорозі. Це важлива і дуже духовна подія. Сьогодні ми заклали "перший камінь" в нове майбутнє і сьогодення українських євреїв," - повідомив він.

Після офіційної частини, Рабин провів дипломатів територією Громадського центру і показав проект. "Дуже важливо, що ми встановили мезузу саме сьогодні, в Хай Елул, в день народження засновника Хасидизму - Бааль Шем Това, і засновника руху Хабад, Першого Любавічеського Ребе - Шнеур Залмана з Ляд. І символічно, що ми це робимо відразу після Дня Незалежності України. Обидва вони поховані в Україні, і для них важлива була Україна. І я гордий, що ми зможемо допомагати українцям більше дізнаватися про нашу культуру. Ми не хочемо нікого навернути в нашу віру, в юдаїзмі це навіть заборонено. Ми хочемо, щоб люди знали ще одну грань історії цієї прекрасної країни і традиції людей, які її населяють - наші традиції, українських євреїв, "- говорить Головний Рабин Києва Йонатан Беніамін Маркович.

Мезузи - традиційний символ і оберіг єврейського будинку. У ній всередині - слова з Тори, "декларація монотеїзму", яка проголошує, що Бог - один. Рабин з Послом також обговорили актуальні питання і проблеми, включаючи паломницькі тури. На сьогоднішній момент, в Україні вже знаходиться кілька тисяч ізраїльтян, які приїхали на Рош-га-Шана.