Посол США в ОБСЄ закликав Росію припинити безглузду кампанію проти «Свідків Єгови» в Криму

Посол США в ОБСЄ закликав Росію припинити безглузду кампанію проти «Свідків Єгови» в Криму - фото 1
Постійний представник США в ОБСЄ Джеймс Гілмор висловив стурбованість у зв'язку з затриманнями і арештами представників «Свідків Єгови» в Севастополі. Він закликав Росію припинити «переслідування людей за віру».

Про це він сказав під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, пише видання КримРеалії.

«Чотири людини були заарештовані за звинуваченням в «екстремізмі» тільки за те, що сповідували свою віру. Це дуже погано позначається на ставленні Росії до людей в Європі. Це постійна проблема. Ми підтверджуємо, що люди мають право на свободу релігії і закликаємо Росію припинити безглузду кампанію проти «Свідків Єгови», які не становлять небезпеки або шкоди ні для окупаційної влади, ні для кого-небудь ще. Росія повинна покласти край систематичним репресіям в Криму і звільнити всіх українських політв'язнів », - сказав Джеймс Гілмор.

Посол США також додав, що російська влада продовжує переслідування кримських татар.

Він нагадав і про призов жителів Криму в російську армію, зазначивши, що ці дії суперечать міжнародному праву.

«Свідки Єгови в Росії» повідомили про проведення російськими силовиками 1 жовтня обшуків в анексованому Севастополі. Пізніше стало відомо про затримання п'ятьох людей і порушення кримінальної справи стосовно чотирьох «Свідків Єгови».

2 жовтня підконтрольний Росії Ленінський районний суд Севастополя заарештував чотирьох затриманих представників релігійної організації «Свідки Єгови». Євгенія Жукова, Володимира Сакада і Володимира Маладика заарештували до 30 листопада, Ігоря Шмідта - до 23 листопада.

Публічних коментарів російських силовиків щодо обшуків в Севастополі немає.

Прокуратура АР Крим та Севастополя відкрила кримінальне провадження за фактом проведення російськими силовиками нових обшуків у «Свідків Єгови» в Севастополі.

Представники релігійної організації називають подібні заходи «облавою» і продовженням систематичного переслідування за віру.