Посол Ватикану закликав білоруську владу прискорити амністію

20.09.2021, 12:25
Світові
Посол Ватикану закликав білоруську владу прискорити амністію - фото 1
Апостольський нунцій в Білорусі архиєпископ Анте Йозич привітав рішення влади звільнити 13 ув'язнених і закликав прискорити цей процес.

Таку заяву посол Ватикану зробив під час урочистостей на честь Белинчної ікони Божої Матері, які проходили 17-18 вересня в Могильовській області, передає Інтерфакс-релігія.

"Я вдячний владі, яка вирішили оголосити амністію в День народної єдності (почав відзначатися в республіці з цього року 17 вересня - ред), звільнивши з місць позбавлення волі 13 осіб. Цей процес необхідно прискорити, щоб дозволити сім'ям возз'єднатися і повернутися до роботи і до своїх святинь. Безсумнівно, це тільки піде на користь процесу національного примирення в країні на загальне благо", - сказав архиєпископ.

15 вересня стало відомо, що самопроголошений президент Білорусії Олександр Лукашенко підписав указ про помилування 13 засуджених з числа учасників акцій протесту проти результатів президентських виборів 2020 року.

У країні після президентських виборів 9 серпня 2020 року протягом ніж півроку тривали масові акції протесту проти підсумків виборів, переможцем яких був оголошений Лукашенко.