• Головна
  • Новини
  • Повністю заборонити УПЦ МП в Україні вимагають депутати Львівської обласної ради...

Повністю заборонити УПЦ МП в Україні вимагають депутати Львівської обласної ради

14.06.2022, 12:06
Повністю заборонити УПЦ МП в Україні вимагають депутати Львівської обласної ради - фото 1
На сесії Львівської обласної ради 14 червня депутати прийняли заяву щодо повної заборони діяльності Української Православної Церкви Московського Патріархату. "За" проголосували 59 депутатів.

"Ми, депутати Львівської обласної ради, усвідомлюючи свою відповідальність перед виборцями Львівщини, вважаємо неприпустимим подальше існування та діяльність УПЦ МП в Україні загалом та на Львівщині зокрема", - заявили депутати. Текст заяви розміщений на сторінці Львівської обласної ради в Фейсбук.

У документі сказано, що в Україні офіційно діє структурний підрозділ Російської Православної Церкви – Українська Православна Церква Московського Патріархату (УПЦ МП), яка неодноразово неприховано виявляла свою антиукраїнську та антидержавну позицію.

"Під прикриттям керівництва УПЦ МП відбувалася анексія Автономної Республіки Крим, а на Донбасі, у культових спорудах УПЦ МП, переховувались російські озброєні бойовики та диверсійно-розвідувальні групи, які захоплювали наші території та вбивали українців.

Непоодинокими є факти, коли священники УПЦ МП відмовлялися відспівувати загиблих в зоні проведення АТО/ООС українських військовослужбовців, які захищали територіальну цілісність України" – йдеться у заяві.

Депутати наголошують, що з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну керівництво УПЦ МП ухиляється публічно висловлюватися на теми, пов’язані з війною, а правоохоронці регулярно звітують про виявлені факти колабораціонізму та антиукраїнської діяльності з боку представників УПЦ МП.

"Попри зміни до Статуту про управління УПЦ, прийняті на Соборі УПЦ МП 27 травня 2022 року, ця церква й надалі повністю з’єднана з РПЦ як юридично, так і духовно. У Константинополі існування УПЦ як окремої, повноправної церкви не визнають та офіційно зазначають, що архієреї УПЦ сьогодні значаться "єпископами Російської Церкви, які проживають в Україні".

Ці та інші факти є свідченням того, що діяльність УПЦ МП підриває територіальну цілісність, соборність та державність України, спрямована на підтримку геноциду українського народу і несе пряму загрозу життю, здоров`ю, безпеці, честі та гідності українців," – йдеться у документі.

Депутати облради вважають неприпустимим подальше існування та діяльність УПЦ МП в Україні та закликають ВРУ законодавчо заборонити діяльність УПЦ як структурного підрозділу Російської Православної Церкви РПЦ та релігійних організацій, які є частиною РПЦ, за проведення колабораційної та здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором – РФ.