Пожертви монастиря, які передавались Патріарху Кирилу, зникали на півдорозі, - о. Сергій з СІЗО

Пожертви монастиря, які передавались Патріарху Кирилу, зникали на півдорозі, - о. Сергій з СІЗО - фото 1
Отець Сергій (Романов), який зараз перебуває під арештом, упевнений, що до Патріарха Кирила (Гундяєва) доносять перекручену інформацію про його діяльність, а також про конфлікт навколо Средньоуральского жіночого монастиря.

Про це він розповів на зустрічі зі своїми адвокатами в СІЗО, повідомляє Портал «Credo.Press» з посиланням на «Коммерсант-Урал.

За словами о. Сергія, пожертвування благодійників монастиря, які прямували Патріарху, не доходили до нього. За його словами, кошти і дорогі подарунки передавалися Патріарху через митрополита Кирила (очолював єпархію в 2011-2020 роках), але далі єпархії не йшли, або подавалися не від імені о. Сергія.

О. Сергій заявив, що у нього ніколи не було конфлікту з Патріархом або з чинною владою. Він продовжує молитися за президента, а поминати Патріарха в монастирі перестали після того, як він ухвалив рішення церковного суду про позбавлення о. Сергія сану і відлучення його від РПЦ.

«Патріарх, як нам відомо, затвердив ці рішення, тому що до нього доносили перекручену інформацію про те, що Сергій розкольник, який відійшов від православ'я, що він головний ворог на Уралі, - повідомив адвокат «старця». - Ми впевнені, що в Патріархії бачать ситуацію тільки так, як її підносив митрополит Кирило, який був незадоволений припиненням платежів на адресу єпархії і йому особисто (за дев'ять років, за оцінками представників монастиря, особисто митрополиту Кирилу було передано близько $ 2 млн)».

Раніше повідомлялося, що всі платежі припинилися після рішення церковного суду в липні 2020 року. В єпархії розповіли, що внески місцевих релігійних організацій в єпархію є їх обов'язком, прописаним в правовстановлюючих документах. Кошти витрачалися на комунальні платежі, відзначали в єпархії.

О. Сергій був затриманий в ніч на 29 грудня під час штурму Средньоуральского жіночого монастиря. Його звинувачують за ч.3 ст.110.1 КК РФ ( «Схиляння до вчинення самогубства неповнолітньої особи»), ч.3 ст.148 та ч.1 ст.330 КК РФ ( «Порушення права на свободу віросповідань і самоуправство»). Він заарештований Басманний райсудом Москви до 28 лютого. Свою провину він не визнає.