Православні громади продовжують залишати МП: 10 за два дні

Владика Володимирський Матфей з парафіянами з с. Чорники - фото 1
Владика Володимирський Матфей з парафіянами з с. Чорники
Джерело фото: Фейсбук
Десять громад з шести областей заявили про свій вихід з УПЦ МП за 17-18 травня.

Ще одна громада Московського Патріархату у Білій Церкві перейшла у лоно ПЦУ. Церква Пресвятої Богородиці «Несподівана радість», що розташована на території "Білоцерківської виправної колонії №35", вирішила послідувати Томосу про автокефалію. Про це повідомляє настоятель храму Божої Матері Микола Гопайнич.

Це вже 5-й храм у Білоцерківській громаді, який відрікся від МП, — повідомляє Еспресо.

17 травня 2022 року, єпископ Володимирський ПЦУ Матфей у приміщенні єпархіального управління зустрівся з парафіянами Свято-Троїцького храму села Чорників Володимирського району, які під час зборів прийняли рішення про перехід з Московського МП у Православну Церкву України. Громаду підтримав її настоятель, якого прийняли в склад єпархії ПЦУ, — повідомили на фейсбук-сторінці єпархії.

18 травня в Управлінні Житомирсько-Овруцької єпархії ПЦУ єпископ Паїсій провів зустріч з представниками двох релігійних громад Московського Патріархату: Свято-Миколаївська с. Гульськ Новоград-Волинського району та Свято-Георгіївської с. Нова Василівка Житомирського району з настоятелем єреєм Володимиром Березюком. Всі дві парафії вирішили приєднатися до Православної Церкви України, після проведення загальних зборів.

18 травня єрей Олексій Якубівський, настоятель храму святого апостола і євангелиста Луки с. Михайлин Козятинського благочиння Хмільницького району Вінницької області, разом із церковною громадою ухвалив рішення вийти з підпорядкування Московського Патріархату та приєднатися до Православної Церкви України. Відповідне прохання священик подав на ім’я митрополита Вінницького і Барського Симеона.

Після спілкування з представниками громади, які прибули в єпархіальне управління разом із своїм священиком, митрополит Симеон підписав Указ, згідно з яким єрей Олексій Якубівський приймається в клір Вінницько-Барської єпархії і визначається настоятелем храму святого апостола Луки с. Михайлин, — повідомили в єпархії.

Митрополит Симеон з новою паствою - фото 93407
Митрополит Симеон з новою паствою

 

На зборах парафіяльної громади св. Параскеви УПЦ МП с. Паланка Уманського району 18 травня прихожани абсолютною більшістю (понад 700 осіб) проголосували за перехід до Православної Церкви України.

"Село Паланка носить історичну назву – це козацький підрозділ, а також адміністративно-територіальна одиниця, що прирівнювалась до полку і керував нею полковник — на той час дуже вагома особа, — розповідає на фейсбук-сторінці Уманське козацтво. — Тож не дивно, що парафіян підтримали козаки та їх духівник – настоятель Городецької козацької Церкви о. Миколай. А меценат Гордій М.В. вже готовий розпочати будівництво красивого Храму Православної Церкви України в центрі села, якщо буде таке рішення громади".

Голосування в с. Паланка - фото 93410
Голосування в с. Паланка

 

Ще два села на Хмельниччині вийшли з Московського Патріархату і перейшли до ПЦУ

18 травня відбулися збори парафіян храму святого Михаїла Архистратига с. Онацьківці, на яких розглядали питання про перехід до Православної Церкви України. Селяни попередньо зібрали 165 підписів за перехід.

Як зазначає видання Є.ua, парафіяни на зборах в селі Онацьківці більшістю голосів вирішили приєднатися до Православної Церкви України. Місцевий священик їхнє рішення не підтримав, але й не відмовився: йому дали тиждень на роздуми.

Також покинути Московський Патріархат вирішили парафіяни Святого-Михайлівського храму, що в селі Білецьке. Відкритим голосуванням релігійна громада обрала перехід до ПЦУ.

Як РІСУ вже повідомляла, 17 травня митрополит Луцький і Волинський Михаїл задовольнив прохання про входження до ПЦУ громад, які за рішенням парафіяльних зборів вийшли з Московського Патріархату. Серед них громада храму Різдва Пресвятої Богородиці в м. Камені-Каширському.

Також 17 травня подібна зустріч відбулася в Управлінні Житомирсько-Овруцької єпархії ПЦУ, до якої приєдналися громади Свято-Михайлівська с. Маркуші Бердичівського районну та Спасо-Нерукотворного Образа с. Раковичі Радомишльського району.