Православні священики та віряни закликали владу РФ віддати тіло Навального родині

22 лютого, 12:37
Світові
Православні священики та віряни закликали владу РФ віддати тіло Навального родині - фото 1
Православні священнослужителі та віруючі опублікували відкрите звернення до влади Росії із закликом видати тіло політика Олексія Навального його родині.

Текст звернення опубліковано на сайті православного проекту «Мир усім», повідомляє Медуза.

Автори звернення заявили, що Навальний був не лише опозиційним політиком, а й православним християнином. Сім'я та однодумці політика мають попрощатися з ним, зазначається у зверненні.
«Це не лише їхнє бажання та законне право, а й обов'язок перед Богом та перед покійним, - заявили священики. - Не затьмарюйте трагедію його загибелі відмовою у такому простому і людяному проханні. Пам'ятайте, що перед Богом усі рівні. Відмова у видачі тіла Олексія Навального його сім'ї буде сприйнято як прояв безжалісності та нелюдяності. Це рішення може призвести до ще більшої напруги у суспільстві. Ми закликаємо вас не йти цим шляхом.

Проявіть милосердя та співчуття до його матері, дружини, дітей та близьких. Кожна людина заслуговує на те, щоб її поховали по-людськи. Навіть Понтій Пилат, який прийняв рішення про страту Христа зі страху виявитися нелояльним імператору: «якщо відпустиш Його, ти не друг кесареві» (Ін. 19.12), не став перешкоджати видачу тіла Спасителя та його похованню. Не будьте жорстокішими, ніж Пілат.

Прийміть правильне рішення".

Під зверненням православних священнослужителів та мирян свої підписи залишили 26 осіб (станом на 23:20 21 лютого), у тому числі протоєрей Андрій Кордочкін та ієрей Валеріан Дунін-Барковський, які провели панахиду за Навальним у Дюссельдорфі. Збір підписів відкрито на сайті проекту.