Представники етнічних громад Рима помолилися за мир в Україні в соборі Святої Софії

Представники етнічних громад Рима помолилися за мир в Україні в соборі Святої Софії - фото 1
У проголошений Папою День молитви за мир в Україні 26 січня на запрошення владики Діонісія Ляховича, апостольського екзарха для українців в Італії, у прокатедральному соборі Святої Софії в Римі протягом всього дня відбувалися молитовні чування.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, кульмінацією молитовних чувань стала Вечірня, як італійською, так й українською мовами, яку очолив о. Марко Семеген, ректор собору.

У молитовному стоянні за мир в Українській Державі взяли участь: владика Беноні Амбрус, єпископ-помічник Римської дієцезії, делегат з питань благодійності та мігрантів, монсеньйор Паул Бутнару та о. Василь Ілик із Державного секретаріату Ватикану, монсеньйор П'єрпаоло Феліколо, директор єпархіальної фундації "Мігрантес", капелани та представники різних етнічних громад в Римі, монашество. Зокрема, монсеньйор Аудріус Арстікітіс із литовської громади, о. Мехарі Хабтай із еритрейської спільноти, о. Тешале Немані Абшер з ефіопської громади, о. Маріан Клаудіу Бойор, представник румунської громади візантійського обряду, о. Ісидор Якович, представник румунської громади латинського обряду, о. Луїс Габріель Мартін Пінзон із латиноамериканської спільноти, о. Джозеф Сфейр із спільноти ліванських маронітів, о. Афанасе Рафанохаранцоа, представник малагасійської спільноти.

«Наша присутність тут цього вечора - маленький знак близькості до українського народу, – сказав владика Беноні у вступному привітанні, – це клич до Бога про допомогу. Щодня божевілля війни ризикує торкнутися багатьох людей у ​​кожній частині світу. Коли є війна, то в ній лише один переможець – зло».

Єпископо Беноні дав кілька порад українцям, як пережити цей нелегкий період. «Коли молитеся, то ви повинні просити миру для свого народу, однак пам’ятайте: якщо могутні світу цього не є в мирі самі із собою, тоді вони не живуть справжнім людським життям і тому втрачають основне бачення ситуації. Український народ вже багато пережив від цієї війни. Я також переконаний, що таке свідчення вашого народу є прикладом для всіх нас. Вміння жити в болю і стражданні, яке свідчить український народ, є прикладом для всіх. Я хочу подякувати українським людям за те, що ви не даєте своєму серцю зіпсуватися. Зазвичай, коли ми отримуємо зло, то часто самі стаємо злими. Я дякую воскреслому українському народові за те, що він не дозволив своєму серцю злитися, хоча він так страждає…» – додав наприкінці він.

Сестра Елайне, лареціанська місіонерка з Бразилії, запевнила, що в монастирі моляться за мир в Україні.

Монсеньйор Аудріус Арстікітіс із литовської громади наголосив, що литовський і український народи є братніми. «Наші країни потерпали під тиском комуністичного режиму, тому не потрібно більше повернення в це минуле. Ми разом багато пережили і сподіваємося, що таки мир настане. І ця спільна молитва дає нам сьогодні можливість все переглянути й просити Бога про допомогу», – запевнив він.