Представники Ради Церков зустрілися з Русланом Стефанчуком

10.12.2021, 09:22
Держава
Представники Ради Церков зустрілися з Русланом Стефанчуком - фото 1
У Верховній Раді України 9 грудня відбулася зустріч представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Головою ВРУ Русланом Стефанчуком. Зустріч відбулася на прохання спікера парламенту для обговорення закону «Про службу військового капеланства».

Про це повідомляє прес-служба апарату ВРУ.

У робочій зустрічі уачть взяли Патріарх УГКЦ Святослав, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні Олекса Петрів, архиєпископ Ніжинський і Чернігівський Православної Церкви України Євстратій (Зоря) та представник форуму «Трансформація України» Михайло Харій.

«Ми нарешті прийняли закон «Про службу військового капеланства». Однак робота на цьому не завершується. Далі будемо вдосконалювати запропоновану концепцію, здійснювати контроль за реалізацією закону, вносити потрібні корективи. Адже те, що ми робимо, є справді важливим для людей», — зазначив Руслан Стефанчук.

За його словами, концепція, що вже стала законом України, дуже відрізняється від усіх попередніх.

«Тут справді можемо говорити про випробуваний часом натовський підхід до законодавчого регулювання душпастирської опіки у війську. Я радий, що ми зробили цей крок», — наголосив Голова парламенту України.

Релігійні діячі подякували Руслану Стефанчуку за ухвалення закону.

«Цей закон відкриває нову сторінку у стосунках між Церквами й державою. Це дуже потужний прецедент, де законодавці й релігійне середовище розбудовують державно-церковні стосунки як такі», — зазначив Глава УГКЦ.

За його словами, цей закон відкриває нові можливості та механізми для напрацювання інших подібних законодавчих актів. Наприклад, у медичному, в’язничному та інших сферах капеланства. А також створює можливість інституціолізованого служіння із взаємною відповідальністю. І за такого типу служіння відповідальність бере на себе і держава, і Церкви, і релігійні організації.

Крім цього, учасники зустрічі обговорили й інші законопроекти, висловили свої пропозиції до них. Релігійні діячі запевнили Голову Українського парламенту, що готові до різних видів співпраці з Верховною Радою України. Зокрема, коли йдеться про аналітичний супровід чи участь в опрацюванні певних законопроектів, як це було у випадку з законом «Про Службу військового капеланства».

Учасники зустрічі визначили напрями подальшої співпраці. Зокрема, Руслан Стефанчук висловив свій намір звернутися до різних держав, парламентів світу з проханням визнати Голодомор геноцидом українського народу. Релігійні діячі запевнили у своїй готовності надати підтримку Голові Верховної Ради і посприяти у цьому.