Церкви Украіни спільно працюють над законопроектом про соцгарантії для капеланів
Про це 15 грудня Митрополит Епіфіній наголосив у доповіді під час другого архиєрейського Собору Православної Церкви України.
Він констатував, що 132 священники ПЦУ перебувають на штатних посадах у статусі цивільних працівників у Збройних силах (68), Національній гвардії (30), Державній прикордонній службі (34), інших військових формуваннях, взаємодіють із добровольчими, волонтерськими та ветеранськими об’єднаннями.
Близько 300 священників у статусі капеланів резерву на волонтерських засадах працюють з військовослужбовцями, добровольцями, ветеранами та їхніми родинами.
“В умовах неоголошеної, але триваючої війни Російської Федерації проти України, праця капеланів є життєво необхідною та високо цінується і у війську, і в суспільстві. Цього року відбулося реформування структури Синодального управління військового духовенства, до його роботи залучено низку досвідчених капеланів. Водночас гостро відчувається як нестача кваліфікованих кадрів, так і невпорядкованість питань соціальних гарантій та матеріального забезпечення. Спільними зусиллями зацікавлених сторін, в тому числі з інших конфесій, опрацьовується проєкт відповідного закону”, – зазначив Митрополит Епіфаній.
За його словами, кілька поданих раніше законопроектів, які стосуються цієї теми, мають серйозні вади і не були підтримані ні капеланами, ні Церквами та релігійними організаціями.
Очільник ПЦУ також сказав про важливе для Церков України право відстоювати свободу, незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.
“Як громадяни України та патріоти ми відстоюємо свободу, незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни. Адже окрім усього іншого, саме завдяки незалежності України Церква отримала справжню свободу для свого розвитку. Тому захищаючи нашу державу від агресії та намагання знову її зруйнувати і поневолити, ми також захищаємо і право на свободу совісті та релігійної діяльності. Право, яке у країні-агресорі має значні обмеження з боку держави, а на окупованих нею українських територіях Криму і Донбасу – і надалі регулярно, системно і брутально порушується”, – наголосив Митрополит.