Представники УПЦ МП потрохи вивозять своє майно з Києво-Печерської лаври, - Ткаченко

24 березня, 11:59
Держава
Представники УПЦ МП потрохи вивозять своє майно з Києво-Печерської лаври, - Ткаченко - фото 1
Представники Української Православної Церкви Московського Патріархату вже почали процес виселення з Києво-Печерської лаври.

Про це в ефірі національного телемарафону розповів міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передає 24 канал.

Він зауважив, що всі ці голосні заяви не відповідають реаліям, потроху вони виїжджають.

Процес виїзду відбувається, це може засвідчити будь-який перехожий у лаврі. Вивозять бойлери, столи, стільці. Якийсь процес розпочався, – сказав міністр.

Він додав, що в Лаврі наразі працює міжвідомча комісія, яка має зафіксувати стан збереження нерухомого і рухомого майна, а саме – музейних експонатів, які перебували в користуванні УПЦ МП.

"Є представники МВС та СБУ, є перевірки на виїзді з Лаври. Процес контролюється", – зазначив Ткаченко.

За словами міністра, те, що говорять представники УПЦ МП, "стосується характеру служіння" Російській Православній Церкві, оскільки священнослужителі УПЦ МП вважають себе "не священиками, які мають спілкуватись з Богом і вірянами, а вважають себе чиновниками від Бога".

Щодо заяв представника УПЦ МП митрополита Павла, який у відеозверненні до вірян назвав "обов'язком захищати святиню", Олександр Ткаченко заявив, що це не захист Києво-Печерської лаври, а захист самого митрополита.

10 березня УПЦ отримала листа від Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про розірвання договору про користування державним майном та будівлями на території заповідника.

У документі йшлося про те, що УПЦ МП має покинути Києво-Печерську лавру до 29 березня 2023 року. Після цього у лаврі працюватиме комісія з прийняття-передання державного майна.