Представники ВРЦіРО відвідали українських дітей у педіатричній лікарні Ватикану

Представники ВРЦіРО відвідали українських дітей у педіатричній лікарні Ватикану - фото 1
У межах офіційного візиту до Ватикану Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій відвідала педіатричну лікарню «Дитятко Ісус».

Про це повідомляє Секретаріат Глави УГКЦ у Римі.

Очільники Церков і релігійних організацій зустрілися із її президенткою Маріеллою Енок та відвідали українських дітей, що там перебувають.

Вітаючи українську делегацію, президентка лікарні Енок розповіла про лікування українських дітей до і після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

«Двері нашої лікарні завжди були відчинені для дітей з України, особливо з важкими онкологічними хворобами, які не лікуються в Україні або дуже коштовні. Перші діти прибули з дуже важкими пораненнями, ми навіть організували військові літаки, якими доставили їх до лікарні, група наших лікарів вирушила до кордону України й Польщі, щоб надати першу необхідну медичну допомогу».

Загальна кількість дітей, котрі проходять чи вже пройшли лікування в цьому медичному закладі, — 1938 осіб.

«Інколи я думаю, якби люди при владі прислухалися до голосу дітей, світ був би значно кращим. Вважаю, що діти є не лише жертвами, а й героями війни. Доброта їхніх сердець здатна перемінювати світ», — сказала президентка Маріелла Енок. Вона теж наголосила на важливості душпастирського та психологічного супроводу дітей війни.

«На жаль, їхні рани є не лише фізичними, але найперше душевними, тому ваша місія надзвичайно важлива», — наголосила очільниця лікарні.

Блаженніший Святослав подякував Маріеллі Енок за багаторічну співпрацю з УГКЦ, що неодноразово сприяла лікуванню дітей із різними важкими хворобами в «папській лікарні» незалежно від конфесійної чи релігійної належності їхніх родин.

«Я бачив очі тих дітей, котрі проходили лікування у вашій клініці. Тут вони не лише зцілювали свої фізичні рани, а й досвідчували стосунки на засадах любові та дбайливого ставлення до них».

Глава УГКЦ теж висловив подяку за «можливість служіння разом із вами багатьох наших семінаристів і священиків з України, яких лікарня залучає до соціального й душпастирського супроводу як дітей, так і їхніх родин».

Члени делегації теж мали нагоду відвідати деяких українських дітей та поспілкуватися з їхніми родинами.