Представники X Світового конґресу українців у Львові помоляться за жертв комуністичного терору
У Львові на Спаса 19 серпня о 16.00 перед хрестом у дворі Національного музею жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» відбудеться спільна панахида учасників X Світового конґресу українців (СКУ) та щорічної наради Світової федерації українських жіночих організацій (СФУЖО).
У Львові на Спаса 19 серпня о 16.00 перед хрестом у дворі Національного музею жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» відбудеться спільна панахида учасників X Світового конґресу українців (СКУ) та щорічної наради Світової федерації українських жіночих організацій (СФУЖО).
Про це повідомляє IA ZIK.
Поминальний молебень за упокій душ жертв комуністичного терору для представників діаспори, що зберуться напередодні Дня незалежності України у Львові, організовує Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів у традиційній співпраці із Центром військового капеланства Курії Львівської архиєпархії УГКЦ.
Нагадаємо, 20-22 серпня 2013 року у Львові відбудеться ювілейний X Світовий конґрес українців (СКУ), який збере представників українських громад у діаспорі. Участь у Конгресі візьмуть визначні діячі світового українства, – це будуть представники 30 країн світу та всіх областей України.
«Сподіваюся, що представники української діаспори емоційно відчують невигойний біль цього місця пам’яті, про яке повинен знати цілий світ. Для нас дуже важливо зібратися разом у сумнозвісній тюрмі на Лонцького, де тепер діє музей-меморіал, щоб вшанувати усіх жертв масових розстрілів у тюрмах Західної України наприкінці червня 1941 р, а також усіх хто був замучений у радянських катівнях, висланих на каторгу до сибірських, магаданських та мордовських таборів, депортованих тощо. У пам’ять про них ми запалимо лампади та покладемо квіти до підніжжя хреста. Наступного дня, 20 серпня, перед пам’ятником Тарасові Шевченку ми поминатимемо жертв голоду у 80-ті роковини Голодомору-геноциду 1932-33 років. Важливо це пам’ятати і молитися про те, щоб подібні злочини проти людяності ніколи не повторювалися, а правда про них не замовчувалася», – наголосила почесний консул Канади у Львові п. Оксана Винницька.
Довідка: Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» діє від червня 2009 року у пам’ятці історії – в’язничній споруді, збудованій 1923 року, де у різні періоди містилася слідча тюрма репресивних органів трьох окупаційних режимів: польського, нацистського та радянського. 22-28 червня 1941 року співробітники НКВД вчинили у тюрмі на Лонцького масові розстріли політичних в’язнів, внаслідок чого загинула 1681 особа. Тепер тут меморіал та найбільший в Україні музей із збереженою унікальною в’язничною автентикою. Оскільки вхід до музею та екскурсійне обслуговування безкоштовні, «Тюрма на Лонцького» є одним із найвідвідуваніших закладів культури у Львові. Тут постійно відбуваються фестивалі, мистецькі імпрези, зустрічі, демонстрації фільмів, презентації книжок. У гостьовій книзі музею залишають відгуки представники країн усіх континентів світу.