Предстоятель ПЦУ побував з насиченою архипастирською програмою на Прикарпатті
В Івано-Франківську очільник ПЦУ зустрівся з керівниками міста і області, представниками ЗМІ, побував у храмах і очолив панахиду в меморіальному комплексі «Дем’янів лаз».
«Спочатку ми відвідали Одаї, - розповів на пресконференції Митрополит. - 18 липня це особливий пам’ятний день для нашої православної Церкви бо увійшов в історію як «Чорний вівторок» - похорони преснопам’ятного святішого Патріарха Володимира (Романюка), який відбудував в Одаях дуже гарний комплекс і за якого молилися. В неділю звершили Богослужіння у гарному селі Шешори, де зібралося багато вірних і спільно ми зносили молитви, щоб пройти усі випробування через небезпечну коронавірусну хворобу і за тих, хто постраждав від нещодавньої стихії – повені. Побачили, що народ прагне єдності, перш за все – єдності у молитві».
Щодо продовження процесу переходу парафій до ПЦУ, то, як каже Митрополит Епіфаній, через карантин, він призупинився. Протягом 2019 року приблизно 600 парафій перейшли від УПЦ МП до ПЦУ.
З огляду на епідеміологічні обмеження Церква закликає відмовитися зараз від зібрань і нарад.
«Ми повинні поступово виходити зі стану, в якому опинилися – вже протягом півроку не лише Україна, але і увесь світ перебуває в обмеженні і потрібно дуже мудро, правильно і виважено виходити з цього карантину, бо є певна небезпека наступної хвилі хвороби. Коли все лише починалося і питання щодо карантинних обмежень стояло досить гостро, коли відбувалося святкування Пасхи – Церква поставилася до цього дуже відповідально. Зараз маємо сучасні засоби комунікації, які допомагають нам у таких умовах достукатися до кожного серця».
Зі слів Митрополита, коронавірус – наш невидимий ворог, але є ще й видимий - на сході України і це північний сусід, який намагається нас фізично полонити, триває неоголошена війна.
Жертв теперішньої війни і усіх попередніх воєн згадали під час поминальних заходів у меморіальному комплексі «Демянів лаз», де захоронені жертви комуністичного режиму.
«Це ті, хто протягом останніх століть боролися за нашу незалежність, - наголошує митрополит Епіфаній. – Згадуємо також наших новітніх героїв. Бо «Небесна сотня», яка загинула на майдані Незалежності і тисячі наших військовослужбовців, які загинули на сході України, є для нас справжніми героями. І не маємо права про них забути, адже вони віддали найдорогоцінніше – своє життя, щоб ми мали єдину Україну, мирне небо. Це жертви за кожного з нас. Дехто соромиться говорити, що це російська агресія, справжня війна, але бачимо, що ворог ніяк не може заспокоїтися. І кожного дня чуємо про загибелі, поранення, постраждалих. Ми не прагнемо війни а прагнемо, щоб в Україні запанував справжній справедливий мир. На жаль, це не від нас залежить – ключ до вирішення цієї проблеми не в Києві, а у наших сусідів, які повинні вивести свої війська з окупованої території і тоді запанує мир і зможемо вирішити усі питання, які турбують нас всередині у нашій країні».
Як наголосив очільник ПЦУ, від кожного з нас залежить дуже багато. Маємо бути пильними, ревними і Господь обов’язково це побачить і підтримає нас.
Наталія Палій для РІСУ