Предстоятель ПЦУ на Харківщині освятив фундамент нового храму та зустрівся з владою області

21 вересня, 14:02
Православні
Предстоятель ПЦУ на Харківщині освятив фундамент нового храму та зустрівся з владою області - фото 1
Предстоятель помісної Української Православної Церкви 20 вересня 2021 року з архипастирським візитом прибув на Харківщину.

В смт Ков’яги Богодухівського району Харківської області Митрополит Епіфаній звершив освячення наріжного каменя і заклав пам‘ятну капсулу у фундамент майбутнього храму Свято-Миколаївського чоловічого монастиря, повідомляє офіційний сайт ПЦУ.

«Ми християни молимося щодня, молимося і вдома й Господь чує наші прохання. Однак саме в храмі звершується Євхаристія, приноситься найвища жертва. Впродовж свого земного життя людина отримує в храмі духовні сили, духовно очищується, бореться зі спокусами і заручається Божою підтримкою», – сказава Митрополит.

Предстоятель ПЦУ також звернув увагу на протидію російській агресії, яка продовжується проти нашої країни та необхідність єднання задля перемоги.

«Тут, неподалік, досі триває неоголошена але реальна війна, яка забирає наших братів і сестер, котрі захищають свій народ та свою землю. Щоби перемагати, потрібно єднатися і разом самовіддано боротися. Якщо ми будемо єдині й усі звертатимемося до Бога та будемо люблячими, добрими і відповідальними, то Господь бачачи ці чесноти буде сприяти і допомагати нам», – підсумував Митрополит Епіфаній.

В рамках архипастирського візиту до Харківської єпархії Митрополит Київський і всієї України Епіфаній разом з єрархами ПЦУ також зустрівся з тимчасово виконуючим обов’язки голови Харківської обласної державної адміністрації Михайлом Черняком та іншими представниками влади області.

Предстоятель ПЦУ на Харківщині освятив фундамент нового храму та зустрівся з владою області - фото 79275

Сторони обговорили питання розвитку регіону і релігійну й межконфесійну ситуацію. В контексті цього Митрополит Епіфаній розповів Михайлу Черняку про соціологічні дослідження останніх років, які переконливо свідчать, що ПЦУ – найбільша релігійна спільнота України.

Окрім того, мова йшла про протидію російській агресії та викликам гібридної війни.

«Ви на самому кордоні боротьби, тож на Вас лежить велика відповідальність. Переконаний, що тут ніхто не хоче бути безправними заручниками, як в тимчасово окупованих Криму й частині Донбасу», – зокрема сказав Митрополит Епіфаній.

«Ми знаємо про інформаційні атаки наших антагоністів, але це – агонія, бо процес визнання і поступу ПЦУ незворотній. Ми засвідчили, що стаємо сильнішими, бо не руйнуємося, а зростаємо й розбудовуємося і вони нічого не можуть з цим зробити», – підсумував очільник ПЦУ.