Предстоятель ПЦУ зустрівся з очільником Чернігівської ОВА

Предстоятель ПЦУ зустрівся з очільником Чернігівської ОВА - фото 1
Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній 24 листопада 2023 року зустрівся з очільником Чернігівської обласної військової адміністрації В‘ячеславом Чаусом.

За повідомленням офіційного сайту ПЦУ, Митрополита Епіфанія супроводжували митрополит Вінницький і Барський Симеон та керуючий єпархією єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній.

У зустрічі також взяла участь директор департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОВА Людмила Замай.

Під час спілкування, зокрема, йшлося про ситуацію в регіоні. Росіяни, які декларують себе православними, регулярно обстрілюють північну частини області, де проживає близько 14 тисяч мирних мешканців.

Окрім того, сторони обговорили питання підтримки місцевих громад, відбудову зруйнованого загарбниками та залучення міжнародної допомоги.

Після зустрічі відбулося покладання квітів до меморіалів, присвячених полеглим воїнам – захисникам України.

Додамо, Митрополит Епіфаній 24 листопада 2023 року, в день вшанування пам‘яті святої великомучениці Катерини і преподобного Меркурія Чернігівського, очолив Божественну Літургію у Катерининському кафедральному соборі міста Чернігова.

За богослужінням молилися воїни – захисники Батьківщини, представники місцевої влади та віряни храму.

Також під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів, які загинули під час війни.

Наприкінці Богослужіння відбувся молебень до святої великомучениці Катерини та преподобного Меркурія Чернігівського, ігумена Бригинського, чесні мощі якого перебувають у соборі.

Окрім того, Предстоятель Православної Церкви України відзначив військовослужбовців та благодійників єпархії церковними нагородами.