Предстоятель ПЦУ звершив панахиду за Небесну сотню

Предстоятель ПЦУ звершив панахиду за Небесну сотню - фото 1
У сьому річницю пам’яті Героїв Небесної сотні, 20 лютого 2021 року, Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив у кафедральному Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі панахиду за спокій душ розстріляних мирних учасників Революції Гідності.

Про це інформує пресслужба ПЦУ.

Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили архиєпископ Вишгородський Агапіт, братія Золотоверхої обителі та викладачі Київської православної богословської академії.

За богослужінням молилися члени родин Героїв Небесної сотні, громадськість, активісти Революції Гідності та парафіяни.

На початку відправи Глава ПЦУ звернувся до присутніх з першосвятительським словом.

«Двадцяті числа лютого є особливими днями, які навіки закарбовані для наступних поколінь, адже це дні жертовного подвигу Героїв Небесної сотні. Вони прагнули європейського вектора розвитку держави і Церква разом з ними стала на захист демократичних цінностей. Вшануймо усіх Героїв Небесної Сотні у спільній молитві, а також підтримаймо їхніх рідних, поділяючи з ними біль непоправної втрати. Велика шана для Героїв – це молитва і пам’ять про них. Тож вічна пам’ять і слава Героям Небесної Сотні. Герої не вмирають!», – сказав Митрополит Епіфаній.

Він зазначив, що боротьба продовжується і в наш час, адже триває російська агресія. Однак ми не маємо права на безнадію, потрібно вірити і молитися, щоб Господь привів нас до справедливого миру.

Предстоятель ПЦУ наголосив, що не можна забувати подвиг Небесної сотні, адже пам’ять про них та ідеали, які вони відстоювали, сприятиме побудові сильної, міцної й незалежної України.

Наприкінці богослужіння Митрополит Епіфаній разом з духовенством запалив поминальні лампади біля пам’ятного стенду із зображеннями Героїв Небесної сотні, розміщеного у Варваринському приділі Свято-Михайлівського собору.