• Головна
  • Новини
  • Предстоятель РПЦ відзначив складність "другої християнізації" Святої Русі в Якутії, Західній Україні та Петропавловськ-Камчатському...

Предстоятель РПЦ відзначив складність "другої християнізації" Святої Русі в Якутії, Західній Україні та Петропавловськ-Камчатському

17.11.2010, 11:12
Предстоятель РПЦ відзначив складність "другої християнізації" Святої Русі в Якутії, Західній Україні та Петропавловськ-Камчатському - фото 1
Відкриття IV Загальноцерковного з’їзду єпархіальних місіонерів Російської Православної Церкви відбулося 16 листопада. Відкриваючи з’їзд, Предстоятель РПЦ закликав створити при Церкві постійний механізм місії, що дозволить зробити революцію в свідомості росіян.

Кирил ГундяєвВідкриття IV Загальноцерковного з’їзду єпархіальних місіонерів Російської Православної Церкви відбулося 16 листопада. Відкриваючи з’їзд, Предстоятель РПЦ закликав створити при Церкві постійний механізм місії, що дозволить зробити революцію в свідомості росіян.

"Те, що сьогодні відбувається в Церкві, називається "другою християнізацією ", — зазначив він. — Країна з тисячолітньою християнською традицією, що дала світу багатьох святих, яка отримала ім'я Свята Русь, через страшні катаклізми відмовилася від своїх історичних переказів, зруйнувала історичну традицію".

Патріарх Московський відзначив, що на цих "духовних руїнах православ'я виросло чотири покоління людей", і сьогодні неможливо, "просто апелювати до традиції, генетичної пам'яті, проповідувати Христа, потрібні особливі місіонерські зусилля".

Предстоятель РПЦ наголосив, що в кожній єпархії має бути розроблена окрема програма місіонування, відповідно до особливостей регіону. «Кожна єпархія відмінна від іншої. Одна справа — Москва, Петербург, інша — Петропавловськ-Камчатський, Якутія, Західна Україна тощо».

На думку Патріарха Кирила, на сьогодні перед Церквою стоїть завдання вплинути на свідомість людей — завдання, які можна порівняти з тими, які ставили революціонери, — "переформатувати православну традицію". Про це інформує прес-служба Патріарха Московського.

Предстоятель РПЦ закликав займатися місією всіх — єрархів, священиків, дияконів, мирян, інтелігенцію, "яка особливо відповідає за все, що сталося в країні". На думку Патріарха Кирила, потрібно, щоб у кожній парафії працювали освітні, соціальні, молодіжні та місіонерські програми, необхідно посилити підготовку місіонерів, "кожна семінарія має давати знання місіонерської історії та навичок місіонерської роботи".