Предстоятель УПЦ МП відвідав єпархію, екс-екрівник якої підтримав окупантів та втік на Росію

Предстоятель УПЦ МП відвідав єпархію, екс-екрівник якої підтримав окупантів та втік на Росію - фото 1
Митрополит Онуфрій 4 грудня відвідав місто Ромни, де у кафедральному Свято-Духівському соборі очолив Божественну Літургію.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Цього року багатостраждальна Роменська єпархія УПЦ МП відзначає 10 років з дня утворення.

Предстоятелю УПЦ МП співслужили митрополит Сумський і Охтирський Євлогій, митрополит Конотопський і Глухівський Роман, архиєпископ Роменський і Буринський Тихон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство єпархії та гості у священному сані.

За інформацією прес-служби УПЦ МП, священнослужителі помолились за мир на українській землі, за позбавлення від ворога, за тих хто у відчаї і втратив домівки.
Після відпусту Предстоятель привітав архиєпископа Тихона та вірян з 10-річчям єпархії.

Нагадаємо, що до широкомасштабного вторгнення Росії до України Роменську єпархію УПЦ МП очоюлював митрополит Іосиф Масленніков. Коли почалась війна, він радо вітав окупантів на теренах єпархії, публічно виправдовував вторгнення. Коли ж територію звільнили ЗСУ, утік разом з окупантами до Росії.

Масленнніков, як встановила СБУ, у вересні 2022 року взяв участь у Богослужінні в монастирі Свердловської області РФ.

Під час відправи він спільно з представниками РПЦ благословляв російських військових, які воюють проти України.

Також вихваляв рішення Путіна щодо проведення мобілізації в РФ для поповнення окупаційних угруповань країни-агресора.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 1 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).

Роменська єпархія УПЦ МП після утечі митрополита-колаборанта не довго залишалася без керманича. 17 жовтня 2022 року Предстоятель УПЦ МП Онуфрій призначив митрополита Конотопського і Глухівського УПЦ МП Романа (Кимовича) тимчасово керувати нею.

А 23 листопада 2022 року на засіданні Синоду УПЦ МП його учасники вирішили митрополита Іосифа, який відкрито підтримав окупатнів, співпрацював з ними, а потім утік з ними на Росію "звільнити від управління Роменською єпархією та почислити на спокій".

Новим очільником Роменської єпархії вони призначили єпископа Гостомельського Тихона (Софійчука), який до цього був вікарієм Київської Митрополії.